Sublime Desserts Macarons Assorted Flavors, Frozen, 36 ct.

Highlights
- Flavors: Chocolate Fudge, Vanilla Bean, Raspberry, Chocolate Orange, Amaretti, Lemon
- Made in the traditional French style - two almond meringues with a creamy and flavorful filling
- Delicately crispy and chewy on the outside, moist and rich on the inside, these delicious treats are sure to delight
- No artificial flavors or preservatives
- Let your taste buds transport you to the streets of Paris with every bite of these heavenly sweets
Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct. $16.36 $2.04/ea

Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct.


Members who viewed this also viewed
Eagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz. cans, 4 pk. $9.48 $0.17/foz
Sponsored$948current price $9.48$0.17/fozEagle Brand Sweetened Condensed Milk, 14 oz. cans, 4 pk.
4274.8665 out of 5 Stars. 427 reviews4.8665 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBazooka Candy, Variety Pack, 40 ct. $26.98 $0.67/ea
$2698current price $26.98$0.67/eaBazooka Candy, Variety Pack, 40 ct.
4164.8582 out of 5 Stars. 416 reviews4.8582 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingRing Pop Limited Edition Mix, Variety Pack, 0.5 oz., 44 pk. $16.78 $0.38/ea
$1678current price $16.78$0.38/eaFrom $16.78Ring Pop Limited Edition Mix, Variety Pack, 0.5 oz., 44 pk.
5744.7822 out of 5 Stars. 574 reviews4.7822 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark Rocket Pro Corded Stick Vacuum with Odor Neutralizer Technology
Members-only price$88.54 offShark Rocket Pro Corded Stick Vacuum with Odor Neutralizer Technology
17724.412 out of 5 Stars. 1772 reviews4.412 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush) $399.98
$39998current price $399.98More options from $199.98Member's Mark Memory Foam Mattress (Available in Medium, Firm, and Ultra Plush)
34514.3109 out of 5 Stars. 3451 reviews4.3109 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct. $8.62 $0.96/ea
$862current price $8.62$0.96/eaMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLifetime 30" Heavy-Duty Portable Tetherball System $124.98
$12498current price $124.98Lifetime 30" Heavy-Duty Portable Tetherball System
2414.6 out of 5 Stars. 241 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs. $16.76 $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total $18.78 $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434504.8218 out of 5 Stars. 43450 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz. $5.98 Was $6.28 $0.15/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.28$6.28$0.15/oz$0.3 offKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz.
38014.82 out of 5 Stars. 3801 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingV8 Splash Variety Pack 12 fl. oz., 18 pk. $11.98 $0.06/foz
$1198current price $11.98$0.06/fozV8 Splash Variety Pack 12 fl. oz., 18 pk.
18584.6814 out of 5 Stars. 1858 reviews4.6814 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29654.6641 out of 5 Stars. 2965 reviews4.6641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Let Your Tastebuds Transport You to the Streets of Paris
Sublime Desserts Macarons Assorted Flavors, Frozen, 36 ct. are made in the traditional French style – two almond meringues with a creamy and flavorful filling. Delicately crispy and chewy on the outside, moist and rich on the inside, these delicious treats are sure to delight. Take a moment to stop and enjoy the finer and sweeter things in life that come in the shape of macarons. Let your taste buds transport you to the streets of Paris with every bite of these heavenly sweets.
This limited time assortment includes: 6 chocolate fudge macarons, 6 vanilla bean macarons, 6 raspberry macarons, 6 lemon macarons, 6 chocolate orange macarons, 6 Amaretti macarons.
About Sublime Desserts
Sublime Desserts is an internationally renowned, Canadian based, high end frozen desserts manufacturer. This fourth generation business has representatives strategically placed around the globe to cater to its international clientele. Tracing back to its roots in 1932, decades of passion for quality have given Sublime Desserts a reputation for unrivalled excellence recognized throughout the world. The company is HACCP certified, GFSI certified and ISO 22000 certified.
Specifications
- Keep Refrigerated
- Includes: 36 ct. Total
- 6 x Chocolate Fudge
- 6 x Vanilla Bean
- 6 x Raspberry
- 6 x Chocolate Orange
- 6 x Amaretti
- 6 x Lemon
Net Weight: 19.05 oz.
Ingredients:
Chocolate Fudge Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Dark Chocolate (Chocolate Liquor, Sugar, Cocoa Butter, Soya Lecithin, Natural Flavor), Butter, Modified Corn Starch, Cocoa Processed With Alkali, Vegetable Juice Color, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Vanilla Bean Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Butter, White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Whole Powder Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor), Modified Corn Starch, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum, Vanilla Bean Powder.
Raspberry Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Raspberry Puree (Raspberries, Sugar), Butter, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gumcellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Whole Powder Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor)modified Corn Starch, Vegetable Juice Color, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Chocolate Orange Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Semisweet Chocolate (Chocolate Liquor, Sugar, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Natural Flavor), Butter, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Modified Corn Starch, Natural Flavor, Beta Carotene, Orange Oil, Paprika Extract, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Amaretti Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Butter, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor), Modified Corn Starch, Cocoa Processed With Alkali, Vegetable Juice Color, Beta Carotene, Natural Flavor, Cream Of Tartar, Xanthan Gum.
Lemon Macaron: Almond Powder, Sugar, Powdered Sugar (Sugar, Corn Starch), Egg Whites, Whipping Cream (Cream, Milk, Dextrose, Microcrystalline Cellulose, Carob Bean Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Polysorbate 80), Lemon (Lemon Juice, Sugar, Lemon Oil), Butter, White Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Milk, Soy Lecithin, Natural Flavor)), Modified Corn Starch, Turmeric Oleoresin Color, Cream Of Tartar, Xanthan Gum, Natural Flavor.
Contains: Milk, Eggs, Almonds, Soy.
May Contain Traces Of Hazelnut, Pistachio.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 240 reviews
You'll regret not getting more haha
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. I have tried these macarons before in store and purchased previously. The macarons are delish! This assortment of flavors is spot on, a joyful bite every time. Not overly sweet, texture is perfect, and they honestly look cute to display. The price on these is phenomenal! If you've ever been to a pastry shop to purchase, you know they're crazy expensive. Stock up for the holidays!
Decadent Macaron Dessert
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. I was fortunate enough to receive these macarons in exchange for an honest review, and I have to say, they exceeded my expectations in every way! The macarons arrived beautifully packaged, and the moment I opened the box, I could already tell these were going to be something special. Each macaron has a perfectly crisp, delicate shell that gives way to a smooth, fudgy filling that just melts in your mouth. The texture is wonderfully balanced—light and airy on the outside, yet indulgent and creamy on the inside. The chocolate fudge macaron is rich and velvety, with a deep, satisfying cocoa flavor that feels like a luxurious treat. The raspberry macaron offers a lovely balance of sweet and tart, with a burst of fruity freshness that pairs beautifully with the almond shell. And the almond flavor is simply classic—subtle yet full of depth, with a nutty, comforting essence. Overall, these macarons are decadent and delicious, and definitely worth trying if you’re looking for a special indulgence. I highly recommend them and feel confident that you’ll love them as much as I did. Five stars!
So Good!
I received a reimbursement for this product to leave an honest review. These macarons were a big hit with my entire family, even the younger children! All six of the included flavors ended up being someone's favorite! The flavors are a bit on the subtle side, but easily recognizable. The texture, especially for being frozen and then thawed, was very good! I was honestly surprised at how fresh they tasted! The colors are vivid and are presented very nicely in the container. These macarons would be a perfect treat for upcoming holiday celebrations! I'm planning to purchase another package because I NEED more of those lemon macarons (my favorite flavor!)
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30134.7687 out of 5 Stars. 3013 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery