Bounty Select-A-Size 2-Ply Paper Towels 12 rolls, 105 sheets/roll

Highlights
- Pack contains 12 individually packaged rolls, 105 sheets each roll
- Total sheets 1260
- More absorbent able to pick up messes quicker*
- Select-A-Size rolls choose your sheet size based on the size of your mess
- 12 Select-A-Size rolls = 28 regular rolls
POM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll, $35.98, $0.02/sft

POM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll


Members also considered
DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes, $19.56, $0.14/sft
Sponsored$1956current price $19.56$0.14/sftFrom $19.56DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes
22314.5397 out of 5 Stars. 2231 reviews4.5397 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk., $12.84, $0.01/ea
$1284current price $12.84$0.01/eaMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk.
115904.7058 out of 5 Stars. 11590 reviews4.7058 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll, $24.98, Was $26.98, $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188514.4652 out of 5 Stars. 18851 reviews4.4652 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll, $38.88, Was $40.98, $0.03/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3888current price Now $38.88, Was $40.98$40.98$0.03/sft$2.10 offEnds Nov 18Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll
9454.546 out of 5 Stars. 945 reviews4.546 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box, $13.98, $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162574.7717 out of 5 Stars. 16257 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box, $14.98, $0.01/ea
$1498current price $14.98$0.01/eaMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box
191854.7365 out of 5 Stars. 19185 reviews4.7365 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes, $14.28, $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126444.5105 out of 5 Stars. 12644 reviews4.5105 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk., $11.18, $0.02/ea
$1118current price $11.18$0.02/eaMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk.
69944.8051 out of 5 Stars. 6994 reviews4.8051 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk, $32.88, Was $33.88, $0.01/sft
Instant Savings
Now$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29034.6417 out of 5 Stars. 2903 reviews4.6417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark, Huge Roll 2 ply, White, Paper Towel 15 Rolls, 101 sheets/roll, $26.48, $0.02/sft
$2648current price $26.48$0.02/sftMember's Mark, Huge Roll 2 ply, White, Paper Towel 15 Rolls, 101 sheets/roll
88374.7414 out of 5 Stars. 8837 reviews4.7414 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll, $35.98, $0.02/sft
$3598current price $35.98$0.02/sftPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
50334.1119 out of 5 Stars. 5033 reviews4.1119 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll, $24.98, Was $26.77, $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4974 out of 5 Stars. 19 reviews4.4974 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll, $44.98, Was $46.98, $0.02/sft
Instant Savings
Now$4498current price Now $44.98, Was $46.98$46.98$0.02/sft$2 offEnds Nov 18Marathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll
12704.5575 out of 5 Stars. 1270 reviews4.5575 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk., $12.64, $0.04/ea
$1264current price $12.64$0.04/eaMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk.
11464.7068 out of 5 Stars. 1146 reviews4.7068 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct., $17.78, $0.01/ea
$1778current price $17.78$0.01/eaMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct.
3044.2434 out of 5 Stars. 304 reviews4.2434 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Superior Absorbency with Bounty Paper Towels
Bounty Paper Towels are highly absorbent sheets are twice as effective as the leading ordinary brand, allowing you to use less and clean up spills faster. Whether it's a juice spill on the counter or ice cream on the table, Bounty ensures that messes don't stand a chance. It's no wonder Bounty is known as the Quicker Picker Upper!
Longer Select-A-Size Sheets for Versatile Use
Bounty Paper Towels come with Longer Select-A-Size sheets that are more extensive than Bounty National Market Select-A-Size Sheets. These versatile sheets allow you to choose the size you need based on your mess. This feature ensures that you always have the perfect size sheet for any spill or mess, making cleanup a breeze.
Available in Various Pack and Roll Sizes
No matter your needs, Bounty has you covered with a variety of pack and roll sizes. Whether you're buying bigger packs to always have Bounty on hand, or smaller packs for less frequent use, Bounty has the perfect solution for you.
Committed to Sustainability
Bounty products are proudly made with American jobs and are fully committed to creating solutions for a sustainable future. We consider the impact on people, forests, and the world across all our products. For every tree used in the production of Bounty Paper Towels, at least two are regrown. You can clean messes conveniently and confidently, knowing that Bounty Paper Towels are helping to keep forests greener.
Specifications
| Key Specifications | |
| Quantity of Rolls | 12 Individually Wrapped Rolls |
| Sheets/Roll | 105 Sheets/Roll |
| Total Square Feet | 586 sq. ft. |
| Sheet Dimensions | 11" x 6" |
| Ply | 2-Ply |
| Septic Safe | No |
| Product Features | Select-A-Size sheets allow you to choose the size you need based on your mess. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 7,879 reviews
Strong, Absorbent, and Convenient
Bounty Select-A-Size paper towels are a household staple for me. They're thick, absorbent, and strong enough to clean up everyday spills without falling apart. I especially love the smaller sheet option because I don't always need a full paper towel, so it helps the roll last longer and prevents unnecessary waste.
Reliable and convenient for any messes that come up!
Bounty is my go-to for paper towels! I use them every day in my kitchen and my classroom. Having the ability to pick the size that I need in my kitchen has been a game changer! I just started making sourdough, and when I need to wipe the rim of my starter container, the smaller sheets are great, but it was also super helpful to have the larger sheets when I inevitably knocked over the cup of water I had measured out as well! It mops up the mess quickly each time and leaves nothing behind!
Amazing
These are the best paper towels on the market. Not only do they pickup a ton of mess, but you can also choose exactly how much paper towel you need. They’re great
Other popular items in Paper Towels & Napkins
Artstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color, $10.98, $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color
384.8684 out of 5 Stars. 38 reviews4.8684 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct., $16.58, $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165484.7942 out of 5 Stars. 16548 reviews4.7942 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz., $18.98, $0.05/foz
$1898current price $18.98$0.05/fozClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz.
112554.8257 out of 5 Stars. 11255 reviews4.8257 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct., $13.78, $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137174.8519 out of 5 Stars. 13717 reviews4.8519 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct., $19.98, Was $20.98, $0.22/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.22/ea$1 offMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4094.8362 out of 5 Stars. 409 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct., $16.82, $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark White Plastic Forks, Heavyweight 600 ct.
59514.8189 out of 5 Stars. 5951 reviews4.8189 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs., $22.62, $0.51/lb
$2262current price $22.62$0.51/lbFresh Step Total Control Scented Clumping Litter with Febreze Freshness, 44 lbs.
120734.7839 out of 5 Stars. 12073 reviews4.7839 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz., $10.98, $0.05/foz
$1098current price $10.98$0.05/fozFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz.
31324.8218 out of 5 Stars. 3132 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct., $16.48, $0.05/ea
$1648current price $16.48$0.05/eaMember's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.
23354.7717 out of 5 Stars. 2335 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct., $16.82, $0.03/ea
$1682current price $16.82$0.03/eaFrom $16.82Member's Mark Heavyweight White Plastic Spoons, 600 ct.
52444.7929 out of 5 Stars. 5244 reviews4.7929 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Platinum Performance Liquid Dish Soap, Fresh Clean, 100 fl. oz., $8.98, $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozMember's Mark Platinum Performance Liquid Dish Soap, Fresh Clean, 100 fl. oz.
23014.7049 out of 5 Stars. 2301 reviews4.7049 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Lavender, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Lavender, 200 ct.
77834.8207 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8207 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct., $14.98, $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26184.4393 out of 5 Stars. 2618 reviews4.4393 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark AA Alkaline Batteries, 48 pk., $17.98, $0.37/ea
$1798current price $17.98$0.37/eaMember's Mark AA Alkaline Batteries, 48 pk.
5864.6143 out of 5 Stars. 586 reviews4.6143 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping