Member's Mark 14oz. Stainless Steel Insulated Flute Tumblers with Lids, 4 Pack, Choose Color

Highlights
- Premium, sweatproof 18/8 stainless steel
- Keeps beverages hot or cold for hours
- BPA-free Tritan slider lids included
- Cup holder friendly
- 14-oz. capacity
Members who viewed this also viewed
Mrs. T's Potato Cheddar Pierogies - 5 lbs. $9.67 Was $11.97 $1.93/lb
Instant Savings
SponsoredNow$967current price Now $9.67, Was $11.97$11.97$1.93/lb$2.30 offEnds Oct 31Mrs. T's Potato Cheddar Pierogies - 5 lbs.
4844.7789 out of 5 Stars. 484 reviews4.7789 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12oz Leak-Proof Coffee Tumbler, 2-Pack $16.98
$1698current price $16.98Member's Mark 12oz Leak-Proof Coffee Tumbler, 2-Pack
Available for ShippingShippingEllo Arabica 14oz Vacuum Insulated Stainless Steel Powder Coat Travel Mug, 2-Pack $19.98
$1998current price $19.98Ello Arabica 14oz Vacuum Insulated Stainless Steel Powder Coat Travel Mug, 2-Pack
1554.329 out of 5 Stars. 155 reviews4.329 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping100% Genuine Silky Sheepskin Rug - 5'10"x7'2" $288.88
$28888current price $288.88100% Genuine Silky Sheepskin Rug - 5'10"x7'2"
394.6154 out of 5 Stars. 39 reviews4.6154 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingEllo Port 40-oz. Stainless Steel Tumbler with Handle, 2-Pack, Assorted Colors $29.88
$2988current price $29.88Options from $29.88 – $29.98Ello Port 40-oz. Stainless Steel Tumbler with Handle, 2-Pack, Assorted Colors
3334.4955 out of 5 Stars. 333 reviews4.4955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound $8.10 $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45764.389 out of 5 Stars. 4576 reviews4.389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Dakota 2-Piece Writing Desk and C-Table Set, Dark Brown $71.34 Was $149.98
Now$7134current price Now $71.34, Was $149.98$149.98$78.64 offMember's Mark Dakota 2-Piece Writing Desk and C-Table Set, Dark Brown
474.4255 out of 5 Stars. 47 reviews4.4255 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 24-Piece Glass Food Storage Set By Glasslock $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark 24-Piece Glass Food Storage Set By Glasslock
108354.644 out of 5 Stars. 10835 reviews4.644 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
This 4-pack of Member’s Mark wine tumblers are made with 18/8 premium stainless steel that are vacuum insulated, which is optimal for keeping your beverages hot or cold for hours. Four BPA-free, sliding Tritan lids are included. Tumblers are sweatproof and cup-holder friendly. These stemless tumblers will add colorful flair to your next barbecue, pool party, camping trip or simply when you're on the go.
Keeps Your Beverages at the Right Temperature
The double-walled construction keeps beverages cold and frosty, or hot and toasty, depending on your preference. These vacuum-insulated, stainless-steel tumblers are made from 18/8 stainless steel which makes them more resistant to corrosion with copper-coated insulation. Each tumbler holds 14 ounces and is perfect for tea, coffee, wine or another of your favorite beverages. Designed with a BPA-free latch lid, these tumblers are environmentally friendly. Hand wash to keep them in prime condition.
Makes a Travel-Friendly Gift Set
Choose from multiple solids, prints and patterns! This tumbler set makes a perfect addition to your kitchen collection but also a great gift for teachers, coworkers, friends and neighbors.
Specifications
- Double-wall stainless steel
- Copper-coated insulation
- Keeps beverages hot or cold for hours
- BPA free Tritan slider lids included
- Cup holder friendly
- Sweat-proof
- Non-slip base
- BPA-free and environmentally friendly
- A great gift idea for many occasions
- Hand wash recommended
- 14 oz./415ml
- Individual size: 7.24" H x 3.03" D
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 273 reviews
Verified Purchase
Buy these! You won’t regret it!
These tumblers are awesome. They don’t sweat or leave rings, they keep drinks piping hot or ice cold for more than six hours! The rubber disk at the base prevents them from tipping or sliding on a surface. They have a sleek, modern design. Very easy to hold on to. They are easy to clean, and are virtually indestructible. The lids stay on nice and tight, so no spills…..ever. I have purchased four sets and have recommended them to all of my friends. They are a steal at this price!
Verified Purchase
Insulated
These tumblers remind me of my childhood when we had a set of them they are well insulated. You will not feel the cold through the glass, and I like the fact that there’s rubber on the bottom to keep them from tipping over. They are good quality tumblers, and I also like the lid that goes on it.
Verified Purchase
Excellent temperature retention
I was shocked when in the morning I emptied my tumbler, it still had ice, a considerable amount at that! That was after sitting on the counter over 8 hours!
Top products
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60444.0945 out of 5 Stars. 6044 reviews4.0945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $99.95
$9995current price $99.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30124.7686 out of 5 Stars. 3012 reviews4.7686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304804.8386 out of 5 Stars. 30480 reviews4.8386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery