Monster Energy Ultra Rosa, 16 fl. oz., 24 pk.

Highlights
- 24 pack of 16 fl. oz. cans
- Full flavor, light, and easy drinking with a floral finish
- Keep your energy levels up
- Stay awake and get more done
- Great for long nights
Monster Energy Zero Ultra 16 fl. oz., 24 pk., $42.48, $0.11/foz

Monster Energy Zero Ultra 16 fl. oz., 24 pk.


Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
SponsoredMembers-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88254.8367 out of 5 Stars. 8825 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938304.8417 out of 5 Stars. 193830 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Full Flavor, Zero Sugar
Monster Energy Ultra Rosa has 10 calories and zero sugar but with all the flavor you’re accustomed to and packed with our sugar-free Monster Energy blend.
Refreshing Taste
Monster Energy Ultra Rosa is crafted with a light and easy drinking flavor that’s also crisp and complex with a floral finish. There’s no better way to describe the taste than—it tastes like Ultra Rosá!
Unleash The Ultra Beast
Roses are red, grapefruit is pink, Ultra Rosá is not what you think. Forget about pink lemonade, blush wine, guavas and strawberries.
Stock Up With A 24 Pack
For those looking for a Monster that’s lighter tasting, has zero sugar, and contains the full Monster Energy blend, Monster Energy® Ultra Rosa is available on SamsClub.com in a convenient pack of 24.
Specifications
Net Volume: 11.36 Liters (384 fluid ounces)
Includes: 24 cans - 16 fluid ounces each
Ingredients: Carbonated Water, Citric Acid, Erythritol, Taurine, Sodium Citrate, Natural Flavors, Panax Ginseng Flavor, L-Carnitine L-Tartrate, Caffeine, Sucralose, Sorbic Acid (Preservative), Benzoic Acid (Preservative), Niacinamide (Vit. B3), Acesulefame Potassium, D-Calcium Pantothenate (Vit. B6), Color Added, Inositol, Pyridoxine Hydrochloride (Vit. B6), Cyanocobalamin (Vit. B12).
Warnings and disclaimers
Disclaimer
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 126 reviews
Verified Purchase
The best Monster so far!
I was worried about ordering a case of Monster via shipping, as things could happen. However, I've ordered these about 3x now and each have come perfectly secure, no leaks or damage what so ever. Pretty impressive Sam's & FedEx!! As for the drinks themselves they're AMAZING. They don't need reviews, LOL!! To me they taste a little grapefruity, with a rose aftertaste. Yes, rosa!! It tastes like it smells. Absolutely delightful!
Verified Purchase
Rose’ Monster
I have ordered the case of Rose’ Monster several times because it’s cheaper (even with the shipping cost) and easier. I had a problem with these cans, I contacted them and they resolved my issue instantly! I will continue to order through you because of the great service and cost savings. Keep up the great work!
Verified Purchase
Love this energy drink. It has the nice kick of energy that I need. It lasts . Great taste with no bad after taste
Top sellers
Aquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk., $5.78
Sponsored$578current price $5.78Aquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk.
130834.6563 out of 5 Stars. 13083 reviews4.6563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120694.5633 out of 5 Stars. 12069 reviews4.5633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal., $3.62, $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98034.6891 out of 5 Stars. 9803 reviews4.6891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk., $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk., $6.98, $0.01/foz
$698current price $6.98$0.01/fozIce Mountain 100% Natural Spring Water 16.9 fl. oz. 40 pk.
64874.8485 out of 5 Stars. 6487 reviews4.8485 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
119984.8319 out of 5 Stars. 11998 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound, $19.74, $6.17/lb
$1974current price $19.74avg. price$6.17/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58354.7458 out of 5 Stars. 5835 reviews4.7458 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen, $8.22, $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69374.7108 out of 5 Stars. 6937 reviews4.7108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113654.6278 out of 5 Stars. 11365 reviews4.6278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93734.0127 out of 5 Stars. 9373 reviews4.0127 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78804.8032 out of 5 Stars. 7880 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128884.7747 out of 5 Stars. 12888 reviews4.7747 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound, $16.39, $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278254.8294 out of 5 Stars. 27825 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping