10" Tres Leches Style Cake with Strawberry Filling, 86 oz.
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- Generously soaked sponge cake with strawberry filling and whipped icing
- An ideal dessert for large celebrations and birthday parties
- Serves ~12-14 people
- Topped with fresh berries and coated in pecan pieces
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166074.7635 out of 5 Stars. 16607 reviews4.7635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82024.6932 out of 5 Stars. 8202 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36234.3285 out of 5 Stars. 3623 reviews4.3285 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5873.7036 out of 5 Stars. 587 reviews3.7036 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8253.5782 out of 5 Stars. 825 reviews3.5782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18884.3374 out of 5 Stars. 1888 reviews4.3374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $43.46 $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct. $80.72 $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct. $40.02 $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct. $59.96 $0.31/ea
$5996current price $59.96$0.31/eaMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct.
Available for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Rich and Refreshing Dessert Experience
Indulge in the delectable 10" Tres Leches Style Cake, a dessert that redefines richness and refreshment. Crafted in Club for peak freshness, this sponge cake is soaked in a Tres Leches style soak, delivering a moist and melt-in-the-mouth texture that is sure to delight your taste buds. It's a crowd-pleasing classic taken to a whole new level of deliciousness.
Perfect for Any Occasion
With up to 14 servings, this 10" cake is ideal for celebrations of all sizes. Whether you're hosting a festive gathering or simply treating yourself to a slice after dinner, this cake is a versatile and satisfying choice. Its elegant presentation makes it a centerpiece-worthy addition to any event.
Deliciously Decorated for Maximum Appeal
This Tres Leches style cake is a feast for both the eyes and the palate. It features authentic sponge cake filled with strawberry fruit filling, iced with sweet vanilla whipped icing. This delicious cake is then topped with rich caramel and coated with pecan pieces.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Perishable, keep refrigerated
- Resealable container
- Follow use-by date on label
Net weight: 86 oz.
Ingredients: Cake: Skim Milk, Water, Sugar, Enriched Bleached Flour (Wheat Flour, Niacin, Ferrous Fumarate, Zinc Oxide, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic ACID), Eggs, Egg Yolks, Corn Syrup, Palm Oil, Contains 2% Or Less Of Sweetened Condensed Milk (Condensed Milk, Sugar), Whole Milk Powder, Mono And Diglycerides, Fractionated Palm Oil, Leavening (Calcium Carbonate, Baking Soda, Sodium Aluminium Sulfate, Monocalcium Phosphate), Iodized Salt, Modified Corn Starch, Glucono Delta Lactone, Sodium Citrate, Potassium Sorbate (Preservative), Disodium Phosphate (Preservative), Cellulose Gum, Xanthan Gum, Natural Flavor, Carrageenan, Dextrin, Mushroom Fiber Extract, Soy Lecithin, Canola Oil, Beta Carotene (Color). Icing: Water, Hydrogenated Vegetable Oil (Palm, Palm Kernel, Coconut And/Or Cottonseed), Sugar, Corn Syrup, Dextrose, Contains 2% Or Less Of Sodium Caseinate, Micellar Casein, Natural Flavor, Polysorbate 60, Hyroxypropyl Methylcellulose, Salt, Potassium Sorbate (Preservative), Soy Protein Concentrate, Polyglycerol Esters Of Fatty Acids, Xanthan Gum, Guar Gum. Filling: Strawberries, Sugar, Water, Food Starch-modified, Contains 2% Or Less Of Citric ACID, Gellan Gum, Natural Flavor, Potassium Sorbate (Preservative), Salt, Sodium Citrate, Vegetable And Fruit Juice (Color). Strawberries. Pecans. Glaze: Water, Sugar, Corn Syrup, Pectin, Contains 2% Or Less Of Citric ACID, Potassium Sorbate (Preservative), Sodium Citrate, Sodium Metabisulfite (Preservative). Blueberries.
Contains: Milk, Eggs, Pecans, Wheat And Soy.
May Contain: Other Tree Nuts.
Contains Bioengineered Food Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,101 reviews
Verified Purchase
Pretty Cake that travels well!
This cake traveled 124 miles on the Turnpike and then an hour later 30 more miles to its final destination. Kept it cool with ice packs, and the cake stayed intact and didn't fall apart. Was very delicious, I took a chance it would travel well because I was in charge of dessert. 🍮 it did not disappoint. Will purchase for other parties! 🎈
Verified Purchase
Divine
The strawberry filling was frozen when I bought the cake home. Then it thawed the cake was moist and oh so tasty! It’s large to serve a group. I will buy it each time I am at the store! I hope they never stop making it. My favorite !
Verified Purchase
Perfect!!!
This cake was perfect!. Every single person at the birthday party had something good to say about this cake. It was moist, fresh and the frosting was smooth and light like whipped cream, not the heavy regular cake frosting. This will be my new cake for all other ocasions.
Items you may like
King's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
Sponsored$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120144.832 out of 5 Stars. 12014 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct. $4.96 Was $5.96 $0.41/ea
Instant Savings
Now$496current price Now $4.96, Was $5.96$5.96$0.41/ea$1 offEnds Nov 06Member's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115684.6348 out of 5 Stars. 11568 reviews4.6348 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk. $10.26 $0.19/oz
Sponsored$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32504.7462 out of 5 Stars. 3250 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29594.6634 out of 5 Stars. 2959 reviews4.6634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120884.5634 out of 5 Stars. 12088 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLarge Cantaloupe, 1 ct. $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93794.0124 out of 5 Stars. 9379 reviews4.0124 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.) $15.87 $1.51/oz
$1587current price $15.87$1.51/ozHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
110294.7305 out of 5 Stars. 11029 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct. $3.98 $0.17/ea
$398current price $3.98$0.17/eaMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct.
51964.5947 out of 5 Stars. 5196 reviews4.5947 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct. $6.98 $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22164.5153 out of 5 Stars. 2216 reviews4.5153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34514.5911 out of 5 Stars. 3451 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct. $6.98 $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27094.3935 out of 5 Stars. 2709 reviews4.3935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct. $6.73 $0.19/ea
$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12854.8233 out of 5 Stars. 1285 reviews4.8233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery