Pampers Swaddlers Diapers, Sizes Newborn-8

Highlights
- Additional sizes available here
- Keep your baby 3x drier* with an absorbent liner that locks away wetness, available in sizes Newborn-8
- Switch and save up to $850*
- Superior skin protection* against the main causes of diaper rash by keeping skin drier, reducing friction, balancing pH & pulling mess away
- Feature designs with adorable animal characters, Shiloh the Elephant and Freddy the Duck
- Hypoallergenic & Dermatologically accredited by the Skin Health Alliance
Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2

Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2


Members also considered
Nestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb., $24.98, $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17104.8269 out of 5 Stars. 1710 reviews4.8269 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
41364.7848 out of 5 Stars. 4136 reviews4.7848 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
SponsoredMembers-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24964.5361 out of 5 Stars. 2496 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29394.687 out of 5 Stars. 2939 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk., $14.98, $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2494.6948 out of 5 Stars. 249 reviews4.6948 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47194.6874 out of 5 Stars. 4719 reviews4.6874 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk., $13.98, $0.14/foz
$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz., $53.98, $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7144.8403 out of 5 Stars. 714 reviews4.8403 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk., $16.48, Was $18.48, $1.14/oz
Instant Savings
Now$1648current price Now $16.48, Was $18.48$18.48$1.14/oz$2 offEnds Sep 30Desitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49554.7798 out of 5 Stars. 4955 reviews4.7798 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17274.6914 out of 5 Stars. 1727 reviews4.6914 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct., $14.48, Was $18.48, $0.23/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $18.48$18.48$0.23/oz$4 offEnds Sep 30Beech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct.
1394.8273 out of 5 Stars. 139 reviews4.8273 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Sensitive Powder Formula, 40 oz., $53.98, $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Sensitive Powder Formula, 40 oz.
4314.7657 out of 5 Stars. 431 reviews4.7657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Pampers Swaddlers Provide All Night Comfort and Dryness
Keep your baby comfortably dry all night long with Pampers Swaddlers. These baby diapers feature an absorbent liner that locks away wetness and helps keep your baby 3X drier* for all night comfort.
Pampers Swaddlers are hypoallergenic, dermatologist-approved by the Skin Health Alliance, and free of elemental chlorine, parabens, and latex (no natural rubber).
Specialized Features for a Perfect Fit
Pampers Swaddlers newborn diapers feature an umbilical cord notch, a wide wetness indicator, and gentle protection at the legs to stop leaks. Additionally, these disposable diapers feature stretchy sides for a comfortable fit. Pampers Swaddlers are available in sizes newborne through size 8. Don’t forget to pair Pampers Diapers with Pampers Sensitive Baby Wipes for clinically proven protection.
#1 Pediatrician Recommended Brand*
Pampers is the #1 Pediatrician Recommended Brand* and the #1 choice of parents.—they’ve been named one of Babylist’s top 30 most registered products for 2025 and recognized by Newsweek Brandspark Most Trusted by American Shoppers 2024. Download the Pampers Rewards App today and earn Pampers Cash! Redeem your Pampers Cash for exclusive Pampers coupon savings and rewards.
How to Find Your Baby’s Best Fit
Measure by weight and reference our baby diaper sizes. Pampers Swaddlers diapers come in the following sizes: preemie diapers (up to 6 lbs), newborn diapers (up to 10 lbs), size 1 diapers (8–14 lbs), size 2 diapers (12–18 lbs.), size 3 diapers (16–28 lbs), size 4 diapers (22–37 lbs), size 5 diapers (27+ lbs), size 6 diapers (35+ lbs), size 7 diapers (41+ lbs), and size 8 diapers (46+ lbs)
Specifications
| Size | Weight | Count |
| Size Newborn | Less than 10 lbs. | 174 ct. |
| Size 1 | 8-14 lbs. | 210 ct. |
| Size 2 | 12-18 lbs. | 180 ct. |
| Size 3 | 16-28 lbs. | 180 ct. |
| Size 4 | 22-37 lbs. | 164 ct. |
| Size 5 | 27+ lbs. | 144 ct. |
| Size 6 | 35+ lbs. | 124 ct. |
| Size 7 | 41+ lbs. | 100 ct. |
| Size 8 | 46+ lbs. | 86 ct. |
| Key Specifications | |
| Diaper Type: | Day & Night |
| Key Features: | (Newborn): BreatheFree Liner, Umbilical cord notch, Wetness IndicatorFeatures(Sizes 1-7): Dual Leak-Guard Barrier Technology, Blowout Barrier, LockAway Channels, Wetness Indicator |
| Free From: | Parabens & Latex |
| Gender: | All |
| Design: | Featuring animal characters Shiloh the Elephant and Freddy the Duck |
| Hypoallergenic: | Yes |
| Allergens: | Free of elemental chlorine, parabens, and latex (no natural rubber) |
| Use & Disposal Instructions: | Do not flush |
| Disclaimers: | *Based on lifetime diaper usage, Super Economy Pack MSRP vs. leading national brand Jumbo Pack MSRP (Sizes 3-8). Super Economy Pack MSRP vs leading national brand Super Pack MSRP (Size 7). Actual pricing is at the discretion of the retailer. **Shipped product may differ from PDP Images and in-club packaging |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 55,803 reviews
Verified Purchase
Newborn Essentials
These were for a baby shower. This is the only place I go for my Pampers. The new mother was grateful! Sam's has the best prices and quality for what I need.
Verified Purchase
Pampers is the best
I get the size 4 for the twins and have no issues with leakage. Pampers is the only kind I will put on them
Verified Purchase
Pampers swaddlers
For me, these are the best Pampers I have bought for my baby. They are comfortable and durable. I recommend them to everyone.
Other popular items in Baby & Toddler
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk., $17.98, $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1074.0561 out of 5 Stars. 107 reviews4.0561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Plush Pet Carrier Backpack, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Plush Pet Carrier Backpack
215 out of 5 Stars. 21 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits, $4.81, Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1794.8603 out of 5 Stars. 179 reviews4.8603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct., $23.98
Sponsored$2398current price $23.98Gruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
24364.4803 out of 5 Stars. 2436 reviews4.4803 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk., $9.98, $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58614.6978 out of 5 Stars. 5861 reviews4.6978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24014.8192 out of 5 Stars. 2401 reviews4.8192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33464.8341 out of 5 Stars. 3346 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes, $14.28, $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126404.5104 out of 5 Stars. 12640 reviews4.5104 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk., $11.98, $0.04/foz
$1198current price $11.98$0.04/fozSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk.
3434.6764 out of 5 Stars. 343 reviews4.6764 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct., $17.98, Was $19.88, $0.11/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8564.5876 out of 5 Stars. 856 reviews4.5876 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct., $10.78, $0.04/ea
$1078current price $10.78$0.04/eaMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct.
3804.6737 out of 5 Stars. 380 reviews4.6737 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk.
15944.8149 out of 5 Stars. 1594 reviews4.8149 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark 2-in-1 Deluxe Baby Doll Stroller
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping