Degree Men Antiperspirant Deodorant, Cool Rush, 2.7 oz., 5 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- Contains 5 sticks of 2.7 oz. Degree Men Cool Rush Antiperspirant Deodorant
- Provides up to 48 hours of protection against sweat and body odor
- Keeps you feeling dry and energized with a crisp, clean, arctic scent
- We’re making it easier for you to recycle our antiperspirant and dry spray packaging
- At Degree, we want to inspire the confidence in everyone to move more and go further
Gillette Supreme Maximum Strength Protection Men's Deodorant Clear Gel Antiperspirant, Cool Wave, 3.8 oz., 5 pk., $18.98, $1.00/oz

Gillette Supreme Maximum Strength Protection Men's Deodorant Clear Gel Antiperspirant, Cool Wave, 3.8 oz., 5 pk.


Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk., $25.98, $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6874.8268 out of 5 Stars. 687 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk., $9.34, $0.01/ea
$934current price $9.34$0.01/eaQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk.
69824.5834 out of 5 Stars. 6982 reviews4.5834 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Body Wash for Men, Original Clean, 30 fl. oz., 2 pk., $10.96, $0.18/foz
Sponsored$1096current price $10.96$0.18/fozIrish Spring Body Wash for Men, Original Clean, 30 fl. oz., 2 pk.
11864.6889 out of 5 Stars. 1186 reviews4.6889 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct.
1034.7725 out of 5 Stars. 103 reviews4.7725 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
92454.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews4.7404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23304.77 out of 5 Stars. 2330 reviews4.77 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk., $10.97, $0.11/foz
$1097current price $10.97$0.11/fozCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42954.7288 out of 5 Stars. 4295 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk., $15.98, $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22704.7692 out of 5 Stars. 2270 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk., $11.96, $0.20/foz
$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16174.6846 out of 5 Stars. 1617 reviews4.6846 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz., $12.88, $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50104.8196 out of 5 Stars. 5010 reviews4.8196 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAlways Anti-Bunch Xtra Protection Daily Liners, Unscented, Long, 200 ct.
Members-only priceAlways Anti-Bunch Xtra Protection Daily Liners, Unscented, Long, 200 ct.
33514.6347 out of 5 Stars. 3351 reviews4.6347 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGillette Fusion5 Men's Razor Cartridges, 16 ct.
Members-only priceGillette Fusion5 Men's Razor Cartridges, 16 ct.
60724.6518 out of 5 Stars. 6072 reviews4.6518 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Men+Care Body and Face Bar Soap, Extra Fresh, 3.75 oz., 14 ct., $15.48, $0.29/oz
$1548current price $15.48$0.29/ozDove Men+Care Body and Face Bar Soap, Extra Fresh, 3.75 oz., 14 ct.
71674.6635 out of 5 Stars. 7167 reviews4.6635 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Long-Lasting Protection and Freshness
Degree Men Cool Rush Antiperspirant Deodorant delivers 48-hour sweat and odor protection to keep you feeling dry and fresh. This antiperspirant deodorant for men works as hard as you do and offers 48-hour protection, so you can take on the day. Our Cool Rush Antiperspirant Deodorant features a refreshing kick of crisp, arctic freshness. The powerful antiperspirant deodorant responds when you need it most, so you can stay confident without having to worry about slowing down.
Confidence and Ease of Use
You can be confident you’ll be protected from sweat and odor by this antiperspirant for men. Stay fresh and feel clean from morning to night. Simply twist, glide and get moving. The crisp, energizing scent helps to keep you as fresh as when you started your day. Stay dry, cool, and confident thanks to Degree Men Cool Rush Antiperspirant Deodorant.
Commitment to Movement and Sustainability
At Degree, we want to inspire the confidence in everyone to move more and go further. We’re here to support your journey through an antiperspirant that moves with you and helps you go beyond your limits. As well as increasing our use of reusable materials, we’re making it easier for you to recycle our antiperspirant and dry spray packaging. Degree. It won’t let you down.
Specifications
- Degree has unique body-responsive technology
- Releases extra protection when you need it the most
- 24-hour dry protection with an energizing burst of crisp, green, arctic freshness
- Includes:
- 5 - 2.7 oz. Antiperspirant sticks
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 837 reviews
Verified Purchase
Best stick deodorant ever!
This is my favorite under arm deodorant. Very slightly scented that works the whole day through no matter how hot it gets. Very little residue on your clothes.
Thank you for sharing your experience with us. Your feedback on our Cool Rush Dry Protection Antiperspirant makes all our hard work worthwhile!
Great for hikers/bikers/athletes
Great for people who stay active. This is my favorite deodorant, it feels smooth and doesn't leave any visible residue. The design is sleek and cool, everyone who likes to stay physically active should use it! The ingredients aren't nearly as harmful as other big brands. I would highly recommend!
All day protection
I started using men's deodorant because I noticed that there isn't as much build up as the women ones. Packaging is light and durable 10/10. Great product for a great price. I don't have to worry about having to reapply deodorant because I get all day protection from sweat and odor.
Items you may like
GNC Mega Men Energy and Metabolism Multivitamin Caplets, 180 ct.
SponsoredMembers-only priceGNC Mega Men Energy and Metabolism Multivitamin Caplets, 180 ct.
7694.6645 out of 5 Stars. 769 reviews4.6645 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Minoxidil 5%, Hair Regrowth Treatment for Men, 2 fl. oz., 6 ct., $19.98, $1.67/foz
$1998current price $19.98$1.67/fozMember's Mark Minoxidil 5%, Hair Regrowth Treatment for Men, 2 fl. oz., 6 ct.
6774.5081 out of 5 Stars. 677 reviews4.5081 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVitafusion Men's Multivitamin Gummies, 220 ct., $13.38, $0.06/ea
$1338current price $13.38$0.06/eaVitafusion Men's Multivitamin Gummies, 220 ct.
14724.714 out of 5 Stars. 1472 reviews4.714 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPhilips Norelco Multigroom 7000 All-in-One Trimmer
Instant Savings
SponsoredMembers-only price$10 offEnds Oct 26Philips Norelco Multigroom 7000 All-in-One Trimmer
10494.3661 out of 5 Stars. 1049 reviews4.3661 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGillette Fusion5 Men's Razor Handle + 9 Cartridges
Members-only price$2.46 offGillette Fusion5 Men's Razor Handle + 9 Cartridges
14354.4753 out of 5 Stars. 1435 reviews4.4753 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221824.7301 out of 5 Stars. 22182 reviews4.7301 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCalvin Klein Obsession for Men Eau de Toilette, $42.98
$4298current price $42.98More options from $36.98Calvin Klein Obsession for Men Eau de Toilette
9454.5481 out of 5 Stars. 945 reviews4.5481 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVersace Pour Homme Eau de Toilette, $44.98
$4498current price $44.98Versace Pour Homme Eau de Toilette
834.7349 out of 5 Stars. 83 reviews4.7349 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRalph Lauren Polo Red Eau de Toilette, $64.98
$6498current price $64.98Ralph Lauren Polo Red Eau de Toilette
474.766 out of 5 Stars. 47 reviews4.766 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBurt's Bees 100% Natural Origin Beeswax Moisturizing Lip Balm 8 pk., $15.56, $1.95/ea
$1556current price $15.56$1.95/eaBurt's Bees 100% Natural Origin Beeswax Moisturizing Lip Balm 8 pk.
1854.8432 out of 5 Stars. 185 reviews4.8432 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGillette ProGlide Shield Men's Cartridges, 13 ct.
Members-only priceGillette ProGlide Shield Men's Cartridges, 13 ct.
11024.5209 out of 5 Stars. 1102 reviews4.5209 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping