Member's Mark Variety Pack Potato Chips, 1 oz., 42 pk.
Shipping

Smart summary
- Portable Portions: Features 42 individual 1-ounce bags, offering convenient grab-and-go snacking ideal for various occasions such as school lunches, parties, picnics, and sporting events.
- Diverse Flavors: Presents an assortment of five distinct potato chip flavors, designed to satisfy a wide range of taste preferences and cater effectively to choosy snackers.
- Flavor Collection: Includes 12 bags each of Member's Mark Classic and Barbecue flavored potato chips, alongside 6 bags each of Sour Cream & Onion, Ripple Cheddar & Sour Cream, and Classic Wavy potato chips.
- Optimal Crunch: Each individually wrapped bag is crafted to deliver a consistent, perfect crunch combined with the right amount of flavor for an enjoyable snack experience.
- Varied Textures: The pack thoughtfully incorporates both smooth classic and distinct ripple and wavy style potato chips, providing diverse textural experiences within the assortment.
belVita Bites Breakfast Biscuits, Variety Pack, 1 oz., 36 pk. $14.48 $0.40/oz

belVita Bites Breakfast Biscuits, Variety Pack, 1 oz., 36 pk.


Members also considered
Sonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
Sponsored$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4167 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32074.492 out of 5 Stars. 3207 reviews4.492 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48554.7652 out of 5 Stars. 4855 reviews4.7652 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18144.5777 out of 5 Stars. 1814 reviews4.5777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24814.7408 out of 5 Stars. 2481 reviews4.7408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member's Mark⢠Potato Chip Variety Pack: A Snack for Every Occasion
The Memberās Mark⢠Potato Chip Variety Pack offers a delightful assortment of your favorite classic chips. Each bag is individually wrapped for grab-and-go convenience, perfect for snacking on the move. From picnics to parties, school lunches to sporting events, these small, ready-to-go bags are a convenient and delicious snack choice.
A Flavor for Every Taste
This variety pack is designed to satisfy every taste bud with its wide range of flavors. The perfect lunch box companion, it offers five different flavors to cater to everyone's preferences. With Memberās Mark Variety Pack chips, even the choosiest snackers will find a crunchy, flavorful delight to enjoy.
What's Inside the Variety Pack?
This Memberās Mark 42-count Potato Chips Variety Pack is packed with a variety of flavors. It includes (12) 1-oz bags of Memberās Mark Classic Flavored Potato Chips, (12) 1-oz bags of Memberās Mark Barbecue Flavored Potato Chips, (6) 1-oz bags of Memberās Mark Sour Cream & Onion Flavored Potato Chips, (6) 1-oz bags of Memberās Mark Ripple Cheddar & Sour Cream Flavored Chips, and (6) 1-oz bags of Memberās Mark Classic Wavy Potato Chips.
Experience the Perfect Crunch
Each bag of chips in the Member's Mark Variety Pack delivers the perfect crunch and the right amount of flavor. These chips are sure to keep you coming back for more, making them a must-have addition to your snack pantry.
Memberās Mark Made Without Commitmentā¢
This item meets our Memberās Mark Made Without Commitmentā¢: Our Memberās Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isnāt list a list of ingredients, itās our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesnāt contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Net Weight: 42 oz.
Includes: 42 bags
- 12 - Classic
- 12 - Barbecue
- 6 - Sour Cream & Onion
- 6 - Cheddar & Sour Cream Ripples
- 6 - Classic Wavy
Original Potato Chip Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Contains One Or More Of The Following: Corn, Sunflower, Or Canola Oil), Salt.
Classic Wavy Salted Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Contains One Or More Of The Following: Corn, Sunflower, Or Canola Oil), Salt.
Cheddar & Sour Cream Ripple Potato Chip Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Contains One Or More Of The Following: Corn, Sunflower, Or Canola Oil), Whey, Maltodextrin, Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Salt, Onion Powder, Sour Cream (Cultured Cream, Nonfat Milk), Buttermilk, Yeast Extract, Nonfat Milk, Natural Flavors, Garlic Powder, Citric Acid, Lactic Acid, Paprika Oleoresin (Color), Disodium Inosinate & Disodium Guanylate, Turmeric Oleoresin (Color), Blue Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes). Contains: Milk.
BBQ Potato Chip Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Contains One Or More Of The Following: Corn, Sunflower, Or Canola Oil), Sugar, Dextrose, Salt, Molasses, Torula Yeast, Tomato Powder, Maltodextrin, Onion Powder, Spices, Yeast Extracts, Paprika (Color), Natural Flavors (Including Natural Smoke Flavor), Paprika Oleoresin (Color), Garlic Powder.
Sour Cream and Onion Potato Chip Ingredients: Potatoes, Vegetable Oil (Contains One Or More Of The Following: Corn, Sunflower, Or Canola Oil), Maltodextrin, Salt, Onion Powder, Whey, Natural Flavors, Parsley, Sour Cream (Cultured Cream, Nonfat Milk), Lactose, Citric Acid, Whey Protein Concentrate, Cultured Buttermilk (Buttermilk, Whey, Lactic Acid), Lactic Acid. Contains: Milk.
WARNING: Consuming this product can expose you to chemicals including acrylamide, which are known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive hare. For more information go to www.p65warnings.ca.gov/food
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 9 reviews
Verified Purchase
Marks Chips
Really good chips they come very close to the brand. I've already bought them and a few occasions. It's a good amount for a great price.
Verified Purchase
Members Chips
Great chips, perfect price. Sad they aren't in store anymore.
Verified Purchase
These are the best chips ever!
Chips
Items you may like
Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75214.8101 out of 5 Stars. 7521 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12914.7196 out of 5 Stars. 1291 reviews4.7196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56774.8179 out of 5 Stars. 5677 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60524.7626 out of 5 Stars. 6052 reviews4.7626 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31594.7474 out of 5 Stars. 3159 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58674.6971 out of 5 Stars. 5867 reviews4.6971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping