HERSHEY'S Easter Springtime Mix Chocolate Candy, Variety Pack, 125 pcs.

Highlights
- Contains one (1) 32.77-ounce, 125-piece bulk variety bag of Hershey Assorted Flavored Candy
- Includes 125 kosher individually wrapped assorted treats inside a decorative bulk variety bag perfect for spring activities
- Make springtime extra special by filling plastic eggs, Easter baskets and candy bowls by the handful with an assortment of candies
- Unwrap Hershey candy assortment for Mother's Day celebrations, spring sporting events, graduations and birthday parties
- Add this Hershey candy assortment to Easter traditions like egg hunts and family festivities for some springtime fun
HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.


Members also considered
Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs., $22.98, $0.10/ea
$2298current price $22.98$0.10/eaHERSHEY'S Minis Variety Pack Chocolate Candy, 220 pcs.
10744.7216 out of 5 Stars. 1074 reviews4.7216 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs., $20.98, $0.12/ea
Sponsored$2098current price $20.98$0.12/eaHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs.
28794.7892 out of 5 Stars. 2879 reviews4.7892 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132234.7813 out of 5 Stars. 13223 reviews4.7813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz., $15.28, $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128114.7767 out of 5 Stars. 12811 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz., $16.98, $0.31/oz
$1698current price $16.98$0.31/ozM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz.
37824.798 out of 5 Stars. 3782 reviews4.798 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Ideal for Easter and Springtime Festivities
Offering a variety of crowd pleasing favorites, this delicious assorted candy is perfect for stocking your pantry with sweet selections, filling up candy jars for display and sharing with loved ones. With this convenient spring themed packaging, you can take this variety candy bag into the office break room, on your next road trip or to your next sports game to celebrate the win. This assorted bulk bag of candies contains HERSHEY'S Miniatures assorted chocolate candy, HERSHEY'S KISSES milk chocolate candy, REESE'S Miniatures milk chocolate peanut butter cups candy, KIT KAT® Miniatures milk chocolate wafer bars and WHOPPERS Robin Eggs Minis malted milk candy. Hershey egg hunt sweets are the perfect plastic Easter egg stuffers for all of your springtime and Easter festivities. After collecting the eggs in baskets, hunters of all ages will be excited to try these bite size candies. You can even use this entire variety bag to fill Easter baskets and gift bags to give the gift of sweet treats all season long. Easter just got a whole lot more fun with these tasty assorted candies. Just don't forget to save a few delicious bite size candy pieces for yourself during all of that sharing and gifting.
Specifications
Net Weight: 32.77 oz.
Includes: 125 pieces
Reese’s Peanut Butter Cup Miniatures Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Peanuts, Sugar, Dextrose, Salt, Tbhq & Citric Acid (To Maintain Freshness). Contains:Peanuts, Milk, Soy. Ingredient(s) Derived From A Bioengineered Source. The Color Orange Is A Registered Trademark.
Kit Kat® Wafer Bar Miniatures Ingredients: Sugar, Wheat Flour, Cocoa Butter, Chocolate, Lactose (Milk), Vegetable Oil (Palm Oil, Palm Kernel Oil), Skim Milk, Milk Fat, Contains 2% Or Less Of: Lecithin (Soy), Pgpr, Vanillin (Artificial Flavor), Salt, Yeast, Baking Soda. Contains Milk, Wheat, Soy. Manufactured In A Facility That Processes Peanuts. Ingredient(s) Derived From A Bioengineered Source.
Hershey’s Kisses Milk Chocolate Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Milk, Chocolate, Cocoa Butter, Milk Fat, Lecithin (Soy), Natural Flavor). Contains Milk, Soy. Ingredient(s) Derived From A Bioengineered Source.
Hershey’s Assorted Miniatures Ingredients: Sugar, Chocolate, Vegetable Oil (Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, &/Or Safflower Oil), Peanuts, Cocoa Butter, Lactose (Milk), Skim Milk, Milk, Reduced Protein Whey (Milk), Rice Flour, Contains 2% Or Less Of: Cocoa Processed With Alkali, Milk Fat, Cocoa, Lecithin (Soy), Pgpr, Malt Extract, Natural & Artificial Flavor, Salt. Contains Peanuts, Milk, Soy. Ingredient(s) Derived From A Bioengineered Source.
Whoppers Robin Eggs Minis Ingredients: Dextrose, Sugar, Corn Syrup Solids, Whey (Milk), Hydrogenated Palm Kernel Oil, Palm Kernel Oil, Corn Syrup, Cocoa, Malted Milk (Barley Malt, Wheat Flour, Milk, Salt, Baking Soda), Tapioca Dextrin, Artificial Color (Including Blue 1 Lake, Yellow 5 Lake, Red 40 Lake), Sorbitan Tristearate, Lecithin (Soy), Salt, Artificial Flavor, Calcium Carbonate, Carnauba Wax. Contains Milk, Wheat, Soy. Ingredient(s) Derived From A Bioengineered Source.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 94 reviews
Verified Purchase
Great mix
I bought these for my grandchildren and friends. The variety is very good and perfect for different tastes in candy. The bag last forever but is still fresh tasting.
Verified Purchase
maybe not such a sweet deal
loved the candy and wasn't very pleased with the price but they need to add more candy bars and keep some of the cups. I would've just purchased a bag of reese's cups had I known
Verified Purchase
Quality Easter Basket Candy
What’s not to love?! Great selection of quality Hersey candy at a great price! Sam’s Club has made the Easter Bunny proud!
Other popular items in Chocolate Candy
Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
Sponsored$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67814.8373 out of 5 Stars. 6781 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea
$2498current price $24.98$0.25/eaREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
4324.6574 out of 5 Stars. 432 reviews4.6574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
Sponsored$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
3324.7711 out of 5 Stars. 332 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk., $51.98, Was $59.98, $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk., $52.48, $1.09/ea
$5248current price $52.48$1.09/eaM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.
63564.716 out of 5 Stars. 6356 reviews4.716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11614.745 out of 5 Stars. 1161 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45774.7075 out of 5 Stars. 4577 reviews4.7075 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $13.98, $0.23/oz
$1398current price $13.98$0.23/ozFrom $13.98M&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102624.7516 out of 5 Stars. 10262 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz., $17.98, $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37074.7812 out of 5 Stars. 3707 reviews4.7812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
5884.7262 out of 5 Stars. 588 reviews4.7262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk., $17.48, $0.87/ea
$1748current price $17.48$0.87/eaKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk.
6464.8251 out of 5 Stars. 646 reviews4.8251 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping