The Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- Spreadable 3-pk. of creamy cheese great for snacking
- 2g of complete protein and 45 calories per wedge
- Good source of calcium, vitamins A and D
- No artificial flavors, colors or growth hormones
- Includes 24 total cheese wedges
El Viajero Panela Basket Cheese 3 lbs. $11.67 $3.89/lb

El Viajero Panela Basket Cheese 3 lbs.


Members also considered
Mini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.) $5.72 Was $10.48
Now$572current price Now $5.72, Was $10.48$10.48$4.76 offMini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.)
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct. $10.72 $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct. $7.27 $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct. $11.47 $1.43/ea
$1147current price $11.47$1.43/eaSargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.
1194.4286 out of 5 Stars. 119 reviews4.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct. $9.47 $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80214.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct. $7.87 $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39464.7696 out of 5 Stars. 3946 reviews4.7696 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryArla Havarti and Gouda Cheese Snack, 24 ct. $8.74 $0.36/ea
$874current price $8.74$0.36/eaArla Havarti and Gouda Cheese Snack, 24 ct.
31074.73 out of 5 Stars. 3107 reviews4.73 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz. $10.47
$1047current price $10.47Frigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz.
56154.8561 out of 5 Stars. 5615 reviews4.8561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBabybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct. $10.72 $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaBabybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct.
7384.7967 out of 5 Stars. 738 reviews4.7967 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78824.8032 out of 5 Stars. 7882 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs. $8.96 $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
45364.6706 out of 5 Stars. 4536 reviews4.6706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPhiladelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk. $6.28 Was $7.28 $1.57/ea
Instant Savings
Now$628current price Now $6.28, Was $7.28$7.28$1.57/ea$1 offEnds Dec 31Philadelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.
186884.8857 out of 5 Stars. 18688 reviews4.8857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz. $8.28 $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33854.7645 out of 5 Stars. 3385 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
The Laughing Cow® Creamy Swiss Wedge, Original (3-pack) is an effortless way to enjoy a great tasting snack without adding a lot of calories.
What Foods Can You Prepare with The Laughing Cow Creamy Swiss Wedge, Original?
Each Swiss cheese wedge is made with the perfect blend of rich, creamy and delicious cheese and just a touch of cream. The taste is very light and subtle. Because of this, it pairs well with many foods. Use it to spread on your baguettes, sandwiches, apples, carrots, crackers, broccoli, bagels and more. Forget ordinary snacking. Pack in great flavor with every bite!
Why are the Laughing Cow Cheese Wedges So Versatile?
The creaminess of The Laughing Cow cheese will transform snack time and keep your palate happy. This versatile cheese has a great taste and can go on top of pretty much anything. Unwrap and combine this cheese wedge with your favorite snacks. From apples to zucchini, pretzels, crackers, breads and more, the pairing possibilities are endless.
The Nutrition of Laughing Cow Cheese
Each cheese wedge has only 50 calories. This means you get a ton of taste with only a touch of calories. For people who are watching their diet, this is especially useful. There's no reason to sacrifice flavor for a healthy cheese choice. There are also no preservatives or artificial flavors in Laughing Cow cheese wedges. Even though preservatives can help things last longer, they can be harmful if consumed too much. The Laughing Cow Creamy Swiss Wedge, Original avoids the stress of wondering whether or not what you're eating is good or bad for you. It eliminates the harmful extras to allow you to focus on what matters most: that great cheesy taste. Each package has three packs and a total of 24 wedges. This means the whole family can enjoy it and still have enough left over to share with others.
Specifications
- Keep refrigerated
- No artificial preservatives or flavors
- 24 wedges total
- Net weight: 16.3 oz.
Ingredients: Cheddar, semisoft, and Swiss cheese (pasteurized milk and part-skim milk, cultures, salt, enzymes), whey, milk protein concentrate, butter (cream), water, skim milk, sodium polyphosphate, less than 2% of each: tricalcium phosphate, citric acid, milk fat, salt, vitamins (cholecalciferol [vitamin D] and vitamin A acetate)
Contains: milk.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
*Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com/Delivery.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 249 reviews
Verified Purchase
Delicious, Spreadable, and Great Value
These Laughing Cow Creamy Swiss wedges are an absolute staple in my fridge. The texture is incredibly smooth and spreadable, making it perfect for pairing with crackers, fresh fruit, or spreading on a slice of sourdough bread. The three-pack from Sam's Club is a fantastic value, and the convenient individual portions keep everything fresh. It's the ultimate light, creamy snack that never disappoints.
Verified Purchase
delicious
delicious. single wrapped so can be packed in a lunch box. smooth and light flavor. spreads very nicely. Bought on sale so was excellent price too
Verified Purchase
Ok
I love laughing cow cheese a lot. My favorite is the light version as it is much creamier and tastes good. This original is ok. It was a lot firmer. We had to throw one of the containers away as the cheese inside was hard and just crumbled. Bad container
Other popular items in Cheese
Member's Mark Flamin' Jack Cheese, priced per pound $16.44 $5.48/lb
$1644current price $16.44avg. price$5.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Flamin' Jack Cheese, priced per pound
10024.6497 out of 5 Stars. 1002 reviews4.6497 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct. $9.36 $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
138864.8177 out of 5 Stars. 13886 reviews4.8177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs. $12.84 $2.57/lb
$1284current price $12.84$2.57/lbMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs.
43484.713 out of 5 Stars. 4348 reviews4.713 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices $12.17 $2.43/lb
$1217current price $12.17$2.43/lbMember's Mark American Cheese 5 lbs., 160 slices
36834.6758 out of 5 Stars. 3683 reviews4.6758 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk. $5.98 $0.19/oz
$598current price $5.98$0.19/ozMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk.
31324.7781 out of 5 Stars. 3132 reviews4.7781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242653.812 out of 5 Stars. 24265 reviews3.812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120794.5634 out of 5 Stars. 12079 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs. $6.42 $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32714.6753 out of 5 Stars. 3271 reviews4.6753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs. $9.94 $5.68/lb
$994current price $9.94$5.68/lbBelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs.
32224.7989 out of 5 Stars. 3222 reviews4.7989 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Chunk 2 lbs. $5.48 $2.74/lb
$548current price $5.48$2.74/lbMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Chunk 2 lbs.
19244.7755 out of 5 Stars. 1924 reviews4.7755 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound $16.45 $6.58/lb
$1645current price $16.45avg. price$6.58/lbFinal cost by weightMember's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound
14844.6563 out of 5 Stars. 1484 reviews4.6563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCabot Seriously Sharp Cheddar Cheese 2 lbs. $8.97 $4.49/lb
$897current price $8.97$4.49/lbCabot Seriously Sharp Cheddar Cheese 2 lbs.
18734.7827 out of 5 Stars. 1873 reviews4.7827 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery