Rockstar Energy Original 16 fl. oz., 24 pk.
Shipping

Highlights
- 24 pack of 16 fl. oz. cans
- Perfect for enjoying at home, at work, or on the go
- Enhanced with caffeine, Guarana, B-Vitamins and Taurin
- Helps keep you hydrated while also giving you the fuel you need to keep going
5-hour ENERGY Shot, Fruity Rainbow, 1.93 fl. oz., 24 pk., $42.84, $0.92/foz

5-hour ENERGY Shot, Fruity Rainbow, 1.93 fl. oz., 24 pk.


Members also considered
Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98
$898current price $8.98Member's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound, $12.94, $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64034.3958 out of 5 Stars. 6403 reviews4.3958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound, $14.92, $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42024.1038 out of 5 Stars. 4202 reviews4.1038 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound, $8.96, $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78494.5365 out of 5 Stars. 7849 reviews4.5365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound, $14.33, $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
51654.2687 out of 5 Stars. 5165 reviews4.2687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound, $8.10, $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45614.3905 out of 5 Stars. 4561 reviews4.3905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.12, $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound, $19.66, $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47344.5955 out of 5 Stars. 4734 reviews4.5955 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound, $10.88, $5.28/lb
$1088current price $10.88avg. price$5.28/lbFinal cost by weightMember's Mark Cobb Salad with Grilled Chicken and Avocado Ranch, priced per pound
14764.4817 out of 5 Stars. 1476 reviews4.4817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound, $16.44, $5.48/lb
$1644current price $16.44avg. price$5.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound
33144.3838 out of 5 Stars. 3314 reviews4.3838 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound, $8.83, $5.85/lb
$883current price $8.83avg. price$5.85/lbFinal cost by weightMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound
41284.4431 out of 5 Stars. 4128 reviews4.4431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound, $10.30, $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9924.2117 out of 5 Stars. 992 reviews4.2117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound, $17.18, $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27824.4367 out of 5 Stars. 2782 reviews4.4367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound, $17.94, $5.98/lb
$1794current price $17.94avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
63913.9984 out of 5 Stars. 6391 reviews3.9984 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.17, $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31674.2409 out of 5 Stars. 3167 reviews4.2409 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Unleash Your Inner Rockstar
Rockstar Energy is expertly designed to deliver an extraordinary energy boost for those who lead active and exhausting lifestyles, from athletes to rock stars. Offered in over 20 remarkable flavors worldwide, Rockstar supports the Rockstar lifestyle globally through Action Sports, Motor Sports, and Live Music.
Energy Packed Ingredients
Every can of Rockstar Original energy drink is loaded with Guarana, B-Vitamins, Taurine, and 160 mg of caffeine. Whether you're heading to work, getting ready for sports practice, or in need of a midday boost, Rockstar provides you with crisp, delicious, lightly carbonated refreshment.
Convenient Packaging
Packaged in 16-ounce cans, Rockstar Energy drinks are easy to pack in your bag and take on the go. With caffeine, Guarana, B-Vitamins, and Taurine, these drinks can help keep you hydrated while also giving you the fuel you need to keep going.
Great for Bulk Purchase
With 24 cans per pack, Rockstar Original energy drinks are ideal for c-stores and concessions stands. They are perfect for restocking vending machines and the office pantry. These cans offer a quick and convenient way to get your pick-me-up at any time of the day.
Refreshing and Lightly Carbonated
Each can delivers a refreshing and lightly carbonated experience with 260 calories per serving. Savor the unique taste and invigorating energy of Rockstar Energy drinks.
Specifications
Net Volume: 11.36 Liters (384 fluid ounces)
Includes: 24 cans - 16 fluid ounces each
Ingredients: Carbonated Water, Sugar, Glucose Syrup, Citric Acid, Taurine, Natural And Artificial Flavor, Sodium Citrate, Caffeine, Caramel Color, Glucuronolactone, Sodim Benzoate (Preservers Freshness), Potassium Sorbate (Preserves Freshness), Inositol, L-Carnitine, Guarana Seed Extract, Niacinamide (Vitamin B3), Calcium Pantothenate (Vitamin B5), Milk Thistle Extract, Panax Ginseng Root Extract, Yellow 5, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Cyanocobalamin (Vitamin B12)
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 109 reviews
Verified Purchase
Rock Star Rocks!
i started drinking this product about 8 years ago or more. IMHO this is thr most serious energy drink on the market bar none. Pricing is good especially when i buy a case. i buy a case about every 2 or 3 weeks. depends on if i can keep my daughter and her griends out of it.....shes 30 lol.
Verified Purchase
Best energy drink
This is the best energy drink for the price
Verified Purchase
Fast Delivery!
Sams was out of my favorite energy drink so I ordered it online and it was delivered to my door in a day or two! I will continue to have it delivered.
Other popular items in Energy Drinks
Zipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBloom Pear Scare Limited Edition Sparkling Energy Drink, 15pk, 12 fl oz cans, $19.98, $0.11/foz
$1998current price $19.98$0.11/fozBloom Pear Scare Limited Edition Sparkling Energy Drink, 15pk, 12 fl oz cans
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOptimum Nutrition Essential Amino Energy + Electrolytes Sparkling Hydration Drink, Blueberry Lemonade 12 ct., $19.88, $0.14/foz
$1988current price $19.88$0.14/fozOptimum Nutrition Essential Amino Energy + Electrolytes Sparkling Hydration Drink, Blueberry Lemonade 12 ct.
534.6981 out of 5 Stars. 53 reviews4.6981 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Drink Mix, Grape (20 ct.), $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Drink Mix, Grape (20 ct.)
2674.7303 out of 5 Stars. 267 reviews4.7303 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct.
2144.7664 out of 5 Stars. 214 reviews4.7664 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct.
4404.875 out of 5 Stars. 440 reviews4.875 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Black Cherry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Black Cherry, 20 ct.
4374.7757 out of 5 Stars. 437 reviews4.7757 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Cream, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Cream, 20 ct.
1344.7687 out of 5 Stars. 134 reviews4.7687 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct.
1204.675 out of 5 Stars. 120 reviews4.675 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pina Colada, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pina Colada, 20 ct.
1374.7153 out of 5 Stars. 137 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct.
1474.6327 out of 5 Stars. 147 reviews4.6327 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct.
1804.7833 out of 5 Stars. 180 reviews4.7833 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Citrus, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Citrus, 20 ct.
1104.6545 out of 5 Stars. 110 reviews4.6545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct.
1504.7667 out of 5 Stars. 150 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct.
3134.8786 out of 5 Stars. 313 reviews4.8786 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping