REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Eggs Easter Candy 65 pcs.

Highlights
- Contains one (1) 39.8-ounce, 65-piece bulk bag of REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Eggs Candy
- Includes 65 individually wrapped, kosher milk chocolate peanut butter egg candies packed in springtime wrapping
- Enjoy egg shaped milk chocolate peanut butter candies after dyeing eggs or as a tasty Easter dessert
- Unwrap REESE'S candy during Mother's Day celebrations, spring sporting events, graduations and birthday parties
- Celebrate Easter egg hunts and stuff Easter candy baskets with the unforgettable taste of REESE'S peanut butter egg shaped candies
REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.


Members also considered
CRUNCH Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
Sponsored$3998current price $39.98$1.11/eaCRUNCH Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
3724.8737 out of 5 Stars. 372 reviews4.8737 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea
$2498current price $24.98$0.25/eaREESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
4324.6574 out of 5 Stars. 432 reviews4.6574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
Sponsored$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs., $20.98, $0.12/ea
$2098current price $20.98$0.12/eaHERSHEY'S Miniatures Variety Pack Chocolate Candy, 180 pcs.
28794.7892 out of 5 Stars. 2879 reviews4.7892 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132234.7813 out of 5 Stars. 13223 reviews4.7813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz., $13.98, Was $15.98, $0.38/oz
Instant Savings
Now$1398current price Now $13.98, Was $15.98$15.98$0.38/oz$2 offEnds Sep 30REESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz.
564.75 out of 5 Stars. 56 reviews4.75 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk., $51.98, Was $59.98, $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10964.7308 out of 5 Stars. 1096 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
29994.7683 out of 5 Stars. 2999 reviews4.7683 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45774.7075 out of 5 Stars. 4577 reviews4.7075 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk., $52.98, $0.79/oz
$5298current price $52.98$0.79/ozREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, King Size, 2.8 oz., 24 pk.
13484.7292 out of 5 Stars. 1348 reviews4.7292 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Creamy Milk Chocolate with Delicious Peanut Butter
You can't beat this old fashioned, match made in heaven when it comes to creamy milk chocolate combined with delicious peanut butter. Get ready to taste perfection. REESE'S milk chocolate peanut butter eggs are ready to be your go-to snack. Bring this bulk bag along to the next sporting event as a concession treat, as movie marathon snacks or game night prizes. Store them in your pantry for an anytime snack or slip a pack into lunch boxes and purses for a midday surprise.
Bite, Break, Dunk or Nibble
REESE'S milk chocolate peanut butter eggs are a sweet delight that you can bite, break, dunk or nibble on. Dunk them into a cold glass of milk, a cup of hot chocolate or your coffee to experience the melty goodness. Put a unique twist on classic baked goods like cookies, cupcakes and ice cream decadents with whole, halved or crumbled REESE'S eggs candy.
Kosher Certified
These peanut butter treats are kosher certified and go well with almost everything, especially during your holiday celebrations. Add them to each Easter basket you build, stuff them in plastic Easter eggs to hide around the yard or load them onto dessert trays for everyone to enjoy. Just don't forget to save a few for yourself.
Specifications
Net Weight: 39.8 oz.
Includes: 65 pieces
Ingredients: Peanuts, Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Sugar, Dextrose, Vegetable Oil (Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, &/Or Safflower Oil), Contains 2% Or Less Of: Chocolate, Salt, Skim Milk, Whey (milk), Lecithin (soy), Tbhq & Citric Acid (to maintain freshness), Vanillin (artificial flavor). Contains Peanuts, Milk, Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,510 reviews
Verified Purchase
Better Than the Original Cups
All-time favorite treat! Perfect peanut butter-to-chocolate ratio. They’re a must have for family Easter baskets each year. Bonus: Buy the big bag and blend them with vanilla ice cream for an easy spring dessert. Best bites are a chunk of the peanut butter center…yum!
Verified Purchase
What's Not to Love
Perfect combination of chocolate and peanut butter in a slightly smaller size than a regular Reese's cup. It's easy to gobble four or more of these in no time. Plus they come in a massive bag, but buy two as they go faster than you think.
Verified Purchase
Haw can you oass up a Reese's
Where would my wife be without her favorite snack? Fresh is an understatement and the favorite taste that lasts forever. These Easter favorites are something everyone enjoys
Other popular items in Chocolate Candy
Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
Sponsored$3998current price $39.98$1.11/eaButterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.
5244.6756 out of 5 Stars. 524 reviews4.6756 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67814.8373 out of 5 Stars. 6781 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11614.745 out of 5 Stars. 1161 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
Sponsored$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $13.98, $0.23/oz
$1398current price $13.98$0.23/ozFrom $13.98M&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102624.7516 out of 5 Stars. 10262 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
3324.7711 out of 5 Stars. 332 reviews4.7711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz., $17.98, $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37074.7812 out of 5 Stars. 3707 reviews4.7812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz
$1648current price $16.48$0.27/ozFrom $16.48M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
5884.7262 out of 5 Stars. 588 reviews4.7262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk., $17.48, $0.87/ea
$1748current price $17.48$0.87/eaKinder Bueno Milk Chocolate Hazelnut Bars, 1.5 oz., 20 pk.
6464.8251 out of 5 Stars. 646 reviews4.8251 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk.
33844.6501 out of 5 Stars. 3384 reviews4.6501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTootsie Pops, Assorted Flavors, 100 ct., $14.42, $0.14/ea
$1442current price $14.42$0.14/eaTootsie Pops, Assorted Flavors, 100 ct.
21994.7954 out of 5 Stars. 2199 reviews4.7954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSnickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98
$1298current price $12.98Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
634.1587 out of 5 Stars. 63 reviews4.1587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz., $16.98, $0.31/oz
$1698current price $16.98$0.31/ozM&M'S Peanut Butter Milk Chocolate Candy, 55 oz.
37824.798 out of 5 Stars. 3782 reviews4.798 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery