Oribe Premium Dry Texturizing Hair Spray, 8.5 oz.
Shipping

Highlights
- Invisible dry hair spray absorbs oil at the roots
- Adds volume and texture
- Absorbs dirt and oil with no powdery residue
- Hydrates and nourishes hair
Batiste Brunette Dry Shampoo, 3.81oz, 3 pack, $23.18

Batiste Brunette Dry Shampoo, 3.81oz, 3 pack


Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk., $25.98, $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6874.8268 out of 5 Stars. 687 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk., $9.34, $0.01/ea
$934current price $9.34$0.01/eaQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk.
69824.5834 out of 5 Stars. 6982 reviews4.5834 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk., $11.48, $0.36/oz
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36084.8154 out of 5 Stars. 3608 reviews4.8154 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk., $11.96, $0.20/foz
Sponsored$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16174.6846 out of 5 Stars. 1617 reviews4.6846 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk, $11.98, Was $12.48, $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28564.7742 out of 5 Stars. 2856 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct.
1034.7725 out of 5 Stars. 103 reviews4.7725 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
92454.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews4.7404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23304.77 out of 5 Stars. 2330 reviews4.77 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk., $12.98, $1.00/oz
$1298current price $12.98$1.00/ozDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk.
27164.6708 out of 5 Stars. 2716 reviews4.6708 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk., $10.97, $0.11/foz
$1097current price $10.97$0.11/fozCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42954.7288 out of 5 Stars. 4295 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk., $15.98, $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22704.7692 out of 5 Stars. 2270 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz., $12.88, $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50104.8196 out of 5 Stars. 5010 reviews4.8196 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct., $10.98, Was $11.48, $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26584.7506 out of 5 Stars. 2658 reviews4.7506 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Oribe Dry Texturizing Hair Spray is an invisible hair spray that adds instant volume, for a "just styled" appearance. It absorbs oil at the roots with no powdery residue, leaving hair with incredible lift and texture.
Disclaimer: Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
Includes:
- 1 - 8.5 oz./300 ml Oribe Dry Texturizing Spray
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 9 reviews
Verified Purchase
Smells divine!
-This is my go to hair texturizer & I use it in play of dry shampoo at times. The scent is amazing. You can’t go wrong with the Oribe brand. As an added bonus it is cheaper to buy it at Sam’s.
Verified Purchase
It’s a little less expensive at Sam’s
Expensive but works unlike anything else
This is the best Oribe Product
I've been using Oribe products for years and none of them disappoint, it's just this texturizing spray is my favorite product!!
Other popular items in Hair Care
Shark SilkiPro 3-in-1 Hair Straightener + Rapid Blow Dryer, $249.98
$24998current price $249.98Shark SilkiPro 3-in-1 Hair Straightener + Rapid Blow Dryer
Available for ShippingShippingShea Moisture 100% Virgin Coconut Oil Daily Hydration Shampoo, 34 fl. oz., $17.98, $0.53/foz
$1798current price $17.98$0.53/fozShea Moisture 100% Virgin Coconut Oil Daily Hydration Shampoo, 34 fl. oz.
4654.0753 out of 5 Stars. 465 reviews4.0753 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit, $19.96
$1996current price $19.96NatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit
363.8611 out of 5 Stars. 36 reviews3.8611 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color, $16.98, $8.49/ea
$1698current price $16.98$8.49/eaOptions from $16.98 – $18.98NIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color
8434.2408 out of 5 Stars. 843 reviews4.2408 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingR+Co Television Perfect Hair Conditioner, 8.5 fl. oz., $26.98
$2698current price $26.98R+Co Television Perfect Hair Conditioner, 8.5 fl. oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT Satin Pillowcase & Scrunchies Gift Set, 7 pc., $22.98
$2298current price $22.98Options from $22.98 – $29.98NIGHT Satin Pillowcase & Scrunchies Gift Set, 7 pc.
284.25 out of 5 Stars. 28 reviews4.25 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLiving Proof Restore Conditioner, 33.8 fl. oz., $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof Restore Conditioner, 33.8 fl. oz.
Available for ShippingShippingLiving Proof Perfect hair Day Conditioner, Choose Size, $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof Perfect hair Day Conditioner, Choose Size
34 out of 5 Stars. 3 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColor Wow Money Masque, 7.5 oz., $36.98, $4.93/oz
$3698current price $36.98$4.93/ozColor Wow Money Masque, 7.5 oz.
Available for ShippingShippingMen's Rogaine 5% Minoxidil Topical Hair Growth Treatment, 2 pack, $91.98
$9198current price $91.98Men's Rogaine 5% Minoxidil Topical Hair Growth Treatment, 2 pack
6483.7191 out of 5 Stars. 648 reviews3.7191 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOGX Bond Protein Repair 450°F Heat Protect Spray, 6.5 fl. oz., 2 pk., $15.98
$1598current price $15.98OGX Bond Protein Repair 450°F Heat Protect Spray, 6.5 fl. oz., 2 pk.
10024.7246 out of 5 Stars. 1002 reviews4.7246 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGarnier Whole Blends Honey Treasures Conditioner, 40 fl. oz., $10.48, $0.26/foz
$1048current price $10.48$0.26/fozGarnier Whole Blends Honey Treasures Conditioner, 40 fl. oz.
53424.7171 out of 5 Stars. 5342 reviews4.7171 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShark FlexStyle Air Styling and Drying System
Members-only priceShark FlexStyle Air Styling and Drying System
15024.466 out of 5 Stars. 1502 reviews4.466 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT Vegan Satin Assorted Scrunchies, 6 ct., $14.98, $2.50/ea
$1498current price $14.98$2.50/eaNIGHT Vegan Satin Assorted Scrunchies, 6 ct.
124.3333 out of 5 Stars. 12 reviews4.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShark SpeedStyle Pro Hair Dryer System, $229.98
$22998current price $229.98Shark SpeedStyle Pro Hair Dryer System
1394.4964 out of 5 Stars. 139 reviews4.4964 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping