Member's Mark 3-Wick Scented Candle, 24 oz.

Highlights
- Available in three unique fragrances: Fireside Cider, Crimson Dahlia, Mystic Pear
- 24-oz 3-wick soy wax blend candle in a decorative container
- Trim the wick to 1/4" before lighting or relighting the candles
- Provides up to 40 hours of burn time
- Designed for indoor use only


Members who viewed this also viewed
Member's Mark Harvest Glass Diffuser, 900ml $19.31
$1931current price $19.31Options from $19.31 – $22.97Member's Mark Harvest Glass Diffuser, 900ml
804.15 out of 5 Stars. 80 reviews4.15 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Harvest Coir Doormat $10.97
$1097current price $10.97Options from $10.97 – $12.97Member's Mark Harvest Coir Doormat
594.9153 out of 5 Stars. 59 reviews4.9153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70" $10.88
$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHanna’s 5-Wick Luxury Candle $22.97
$2297current price $22.97Hanna’s 5-Wick Luxury Candle
944.4362 out of 5 Stars. 94 reviews4.4362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Harvest Double Door Coir Doormat $18.45
$1845current price $18.45Member's Mark Harvest Double Door Coir Doormat
95 out of 5 Stars. 9 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows $17.94
$1794current price $17.94Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 30" Harvest Greenery Wreath $49.96
$4996current price $49.96Member's Mark 30" Harvest Greenery Wreath
84.875 out of 5 Stars. 8 reviews4.875 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Flameless LED Wax Candles, Set of 7 $21.98
$2198current price $21.98Member's Mark Flameless LED Wax Candles, Set of 7
5594.8193 out of 5 Stars. 559 reviews4.8193 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Elevate Your Holiday Decor with 24oz Glass Candles
Add a touch of elegance and warmth to your home with these 24-ounce soy wax blend candles, encased in beautifully decorative containers. Designed for a clean and slow burn, these candles feature cotton wicks and premium scented oils, creating an inviting ambiance that fills your space with delightful aromas. Perfect for gifting or enhancing your holiday decor.Fireside Cider: Cozy Autumn Nights
Immerse yourself in the comforting scent of Fireside Cider, where caramel-drenched apples, cinnamon, and amber evoke the essence of crisp fall days and festive December evenings. This fragrance features:- Top Notes: Apple, Dry Leaf, Caramel
- Middle Notes: Cranberry, Cinnamon, Pine
- Base Notes: Cedar, Amber
Crimson Dahlia: A Floral Symphony
Discover the allure of Crimson Dahlia, a captivating blend of black rose, blooming jasmine, and sparkling cassis. This enchanting bouquet is wrapped in crimson musk and finishes with a lingering base of intrigue. Fragrance notes include:- Top Notes: Cassis Buds, Green, Hyacinth, Aldehydic
- Middle Notes: Rose, Jasmine, Freesia
- Base Notes: Vanilla, Sandalwood, Musk, Cedarwood
Mystic Pear: A Hauntingly Beautiful Aroma
Mystic Pear combines the familiar sweetness of anjou pear and apple with the darker elegance of black calla lilies. Sugared peach woods, vanilla bean, and mystical musk complete this mesmerizing scent. Fragrance notes include:- Top Notes: Pear, Apple, Citrus, Melon
- Middle Notes: Jasmine, Banana
- Base Notes: Peach, Vanilla, Musk
Specifications
- Assembled Dimensions: 4.96" L x 4.64" W x 4.64" H
- Assembled Weight: 4.78 lbs
- Three Harvest scents
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 40 reviews
Glow beautifully. Breathe easily.
I recently purchased the 3-wick Crimson Dahlia candle, and I absolutely love it! The scent is light, fresh, and refreshing, creating a pleasant atmosphere without being overwhelming. It’s perfect for everyday use and fills the room with a delightful fragrance that’s noticeable but never too strong. Plus, the glass container is beautiful and adds a touch of elegance to my home décor. I will definitely be buying this candle again!
Big, fruity, delicious scented candle
I love scented candies and I can definitely tell you that this three-wick candle is one if the best out there. First, when I was unpacking it, I was surprised of its strong, delicious smell. The Mystic Pear scent is sweet and fruity, just perfect for this summer. I was also surprised that it came in a thick glass container and it is BIG ( if you look at the pictures, it’s way bigger —24 0z— than candies from Bath and Body Works, which are kind of expensive. But best of all, it is a SOY blend candle!! I can’t wait to try other scents!
Smells great and great value
Fall season in a candle! This smells just like fall and has me wishing for cooler weather and pumpkin spice! This candle is an amazing deal and comes in a large beautiful glass holder that blows the other candle company out of the water!
Items you may like
Member's Mark 30" Harvest Wreath with Natural Cattails $32.77 Was $49.88
Now$3277current price Now $32.77, Was $49.88$49.88$17.11 offMember's Mark 30" Harvest Wreath with Natural Cattails
64.5 out of 5 Stars. 6 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Premium Wired Halloween and Harvest Ribbon, 6 pk. $49.96
$4996current price $49.96Member’s Mark Premium Wired Halloween and Harvest Ribbon, 6 pk.
54.6 out of 5 Stars. 5 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Metal Turkey Décor, Set of 3 $34.96
$3496current price $34.96Member's Mark Metal Turkey Décor, Set of 3
35 out of 5 Stars. 3 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Premium Mesh Halloween and Harvest Ribbon, 3 pk. $13.94
$1394current price $13.94Member's Mark Premium Mesh Halloween and Harvest Ribbon, 3 pk.
84.375 out of 5 Stars. 8 reviews4.375 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMcCormick Chili Original Seasoning Mix 1.25 oz., 6 pk. $5.74 $0.77/oz
$574current price $5.74$0.77/ozMcCormick Chili Original Seasoning Mix 1.25 oz., 6 pk.
3404.8206 out of 5 Stars. 340 reviews4.8206 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58404.7461 out of 5 Stars. 5840 reviews4.7461 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk. $22.77 $4.55/lb
$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71234.7699 out of 5 Stars. 7123 reviews4.7699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound $27.64 $7.47/lb
$2764current price $27.64avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound
70434.6519 out of 5 Stars. 7043 reviews4.6519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs. $24.94 $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
163144.7708 out of 5 Stars. 16314 reviews4.7708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk. $8.42 $0.07/oz
$842current price $8.42$0.07/ozDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk.
111144.8097 out of 5 Stars. 11114 reviews4.8097 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping