Member's Mark 3 Piece PE Rattan Storage Baskets
Item # 990539323
Current price is USD$15.98
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- Keeps items neatly organized and easy to access—perfect for magazines, accessories, or daily essentials
- Crafted from eco-friendly materials, bringing a warm, organic touch while ensuring durability for everyday use
- Ideal for multiple spaces—living room, bedroom, or office—and complements a wide range of interior styles


Hero image 0 of Member's Mark 3 Piece PE Rattan Storage Baskets, 0 of 5
Members who viewed this also viewed
Member's Mark 5-Tier Storage Tote Rack, 23.2"W x 31"D x 69.5"H, $69.98
Sponsored$6998current price $69.98Member's Mark 5-Tier Storage Tote Rack, 23.2"W x 31"D x 69.5"H
954.3789 out of 5 Stars. 95 reviews4.3789 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Decorative Woven Storage Baskets Set of 4, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Decorative Woven Storage Baskets Set of 4
6094.798 out of 5 Stars. 609 reviews4.798 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Two Toned Woven Baskets - 3 Pack, $30.98
$3098current price $30.98Member's Mark Two Toned Woven Baskets - 3 Pack
Available for ShippingShippingMember's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70", $10.88
Sponsored$1088current price $10.88Member's Mark Halloween Lounge Throw, 60" x 70"
854.7529 out of 5 Stars. 85 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Two-Toned Laundry Basket, $19.98
$1998current price $19.98Member's Mark Two-Toned Laundry Basket
35 out of 5 Stars. 3 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88284.8367 out of 5 Stars. 8828 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWavy Woven Trash Can with Removable Liner, $14.98
$1498current price $14.98Wavy Woven Trash Can with Removable Liner
Available for ShippingShippingSmart Design Set of 18 Clear Refrigerator & Freezer Organization Bins, $39.98
$3998current price $39.98Smart Design Set of 18 Clear Refrigerator & Freezer Organization Bins
35 out of 5 Stars. 3 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 3-Pack Wire Baskets, $32.48
$3248current price $32.48Member's Mark 3-Pack Wire Baskets
124.75 out of 5 Stars. 12 reviews4.75 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Modern Dish Rack With Utensil Caddy And Glassware Holder, $24.98
$2498current price $24.98More options from $21.88Member's Mark Modern Dish Rack With Utensil Caddy And Glassware Holder
19754.4805 out of 5 Stars. 1975 reviews4.4805 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Wire Baskets, Set of 2, $24.78
$2478current price $24.78Member's Mark Wire Baskets, Set of 2
1944.8763 out of 5 Stars. 194 reviews4.8763 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSmart Design 6-Tier Pantry Organizer with 6 Full Baskets, Choose Color, $32.98
$3298current price $32.98Smart Design 6-Tier Pantry Organizer with 6 Full Baskets, Choose Color
684.6029 out of 5 Stars. 68 reviews4.6029 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 3-Tier Standing Wire Basket, $42.85
$4285current price $42.85Member's Mark 3-Tier Standing Wire Basket
3434.7726 out of 5 Stars. 343 reviews4.7726 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 2-Tier Scalloped Wire Basket, $21.94
$2194current price $21.94Member's Mark 2-Tier Scalloped Wire Basket
184.9444 out of 5 Stars. 18 reviews4.9444 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Kids Craft Cart, $36.98
$3698current price $36.98Member's Mark Kids Craft Cart
144.9286 out of 5 Stars. 14 reviews4.9286 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Stylish Natural Woven Design
This storage basket features a natural woven look crafted from round poly rattan in a dark natural finish. Its timeless design adds a touch of warmth and elegance to any space, blending seamlessly with various decor styles.Durable and Sturdy Construction
Supported by a robust metal frame, this basket ensures excellent shape retention and long-lasting use. The lightweight yet durable poly rattan is moisture-resistant, making it easy to maintain and perfect for everyday use.Multi-Compartment Organization
Keep your magazines, documents, or household items neatly organized with the basket's multi-compartment design. The open-top structure allows for quick and easy access to your essentials.Convenient and Portable
Built-in cut-out handles provide convenient carrying and flexibility, making this organizer suitable for living rooms, offices, or retail spaces. Its practical design ensures both functionality and style in one compact solution.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.
Specifications
- Value set of 3 nesting woven storage baskets
- Realistic rattan look in warm finish complements a wide range of home décor styles
- Versatile storage solution for seasonal décor and household accessories
- Nesting design maximizes storage efficiency when baskets are empty
- Built with metal frame for lightweight yet sturdy design for practical everyday use
- Generously sized baskets suitable for a variety of household storage needs
- Helps reduce clutter while keeping everyday essentials organized
Member ratings & reviews
0 out of 5 stars
Other popular items in New Items
Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs., $24.98
Sponsored$2498current price $24.98Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingREESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz., $13.98, Was $15.98, $0.38/oz
Instant Savings
Now$1398current price Now $13.98, Was $15.98$15.98$0.38/oz$2 offEnds Sep 30REESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz.
574.7544 out of 5 Stars. 57 reviews4.7544 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNature's Garden Probiotic Halloween Yoggies, Variety Pack, 0.7 oz., 24 pk., $10.38
$1038current price $10.38Nature's Garden Probiotic Halloween Yoggies, Variety Pack, 0.7 oz., 24 pk.
Available for Pickup or ShippingPickupShippingSnickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98
Sponsored$1298current price $12.98Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
634.1587 out of 5 Stars. 63 reviews4.1587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMichelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $25.99, $1.08/ea
$2599current price $25.99$1.08/eaMichelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
20114.8329 out of 5 Stars. 2011 reviews4.8329 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHaagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz, $12.84
$1284current price $12.84Haagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySWISS MISS Milk Chocolate Canister 4.78lb, $11.28, $0.15/oz
$1128current price $11.28$0.15/ozSWISS MISS Milk Chocolate Canister 4.78lb
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBloom Pear Scare Limited Edition Sparkling Energy Drink, 15pk, 12 fl oz cans, $19.98, $0.11/foz
$1998current price $19.98$0.11/fozBloom Pear Scare Limited Edition Sparkling Energy Drink, 15pk, 12 fl oz cans
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBrainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct., $14.98, $0.75/ea
$1498current price $14.98$0.75/eaBrainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
255 out of 5 Stars. 25 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhite Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk., $29.99, $1.25/ea
$2999current price $29.99$1.25/eaWhite Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk.
11224.3734 out of 5 Stars. 1122 reviews4.3734 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs., $34.48
$3448current price $34.48HERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSeason Brand Bone-In Sardines in EVOO, 4.375 oz., 6 pk., $10.98, $1.83/ea
$1098current price $10.98$1.83/eaSeason Brand Bone-In Sardines in EVOO, 4.375 oz., 6 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNutella Chocolate Hazelnut Ice Cream Cones, 10 ct., $9.87
$987current price $9.87Nutella Chocolate Hazelnut Ice Cream Cones, 10 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickup