Living Proof Perfect hair Day Conditioner, Choose Size
Shipping

Highlights
- Hydrates and strengthens hair, restoring moisture to dry, dull strands
- Instantly adds shine for a vibrant, healthy-looking finish
- Revives hair with every wash, leaving it softer and more manageable
- Enhances overall hair health, promoting a smoother, nourished texture
- Enhances manageability and tames frizz
Batiste Brunette Dry Shampoo, 3.81oz, 3 pack, $23.18

Batiste Brunette Dry Shampoo, 3.81oz, 3 pack


Members also considered
NatureWell Living For Good Shampoo & Conditioner, 24 fl. oz., 2 pk., $29.98, $0.62/foz
Sponsored$2998current price $29.98$0.62/fozNatureWell Living For Good Shampoo & Conditioner, 24 fl. oz., 2 pk.
423.2857 out of 5 Stars. 42 reviews3.2857 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLiving Proof Restore Shampoo, Choose Size, $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof Restore Shampoo, Choose Size
Available for ShippingShippingLiving Proof Restore Conditioner, 33.8 fl. oz., $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof Restore Conditioner, 33.8 fl. oz.
Available for ShippingShippingLiving Proof No Frizz Shampoo, 33.8 fl. oz., $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof No Frizz Shampoo, 33.8 fl. oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLiving Proof Full Conditioner, 33.8 fl. oz., $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof Full Conditioner, 33.8 fl. oz.
Available for ShippingShippingLiving Proof No Frizz Conditioner, 33.8 fl. oz., $54.98, $1.63/foz
$5498current price $54.98$1.63/fozLiving Proof No Frizz Conditioner, 33.8 fl. oz.
Available for ShippingShippingK18 Peptide Prep PH Maintenance Shampoo, 8.5 fl. oz., $26.98, $3.17/foz
$2698current price $26.98$3.17/fozK18 Peptide Prep PH Maintenance Shampoo, 8.5 fl. oz.
54.2 out of 5 Stars. 5 reviews4.2 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Shampoo, 40 fl. oz., $14.98, $0.37/foz
$1498current price $14.98$0.37/fozOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Shampoo, 40 fl. oz.
3404.3794 out of 5 Stars. 340 reviews4.3794 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23304.77 out of 5 Stars. 2330 reviews4.77 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Conditioner, 40 fl. oz., $14.98, $0.37/foz
$1498current price $14.98$0.37/fozOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Conditioner, 40 fl. oz.
1984.4192 out of 5 Stars. 198 reviews4.4192 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Revitalize Your Hair with Every Wash
This conditioner is designed to breathe life into dull, dry hair, delivering an instant boost of vitality with every use. Its moisturizing formula strengthens and enhances shine, leaving your hair looking and feeling healthier.
Say Goodbye to Flyaways and Static
Achieve a polished finish effortlessly as this conditioner tames flyaways and eliminates static. Perfect for maintaining a sleek and smooth look throughout the day.
Fortifies and Detangles for Easy Styling
Enjoy stronger, more manageable hair with this conditioner’s fortifying and detangling properties. It helps prevent future split ends, ensuring your hair stays smooth and healthy over time.
Protection Against Everyday Damage
Shield your hair from the effects of heat styling and environmental stressors. This conditioner provides an added layer of protection, keeping your hair resilient and ready for any styling routine.
Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
- Product Use: Hair Care
- Free From: Sulfates, parabens, phthalates, and formaldehyde
Directions: Begin with Perfect Hair Dayâ„¢ Shampoo, then apply Perfect Hair Dayâ„¢ Conditioner. Work through hair and rinse.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3 reviews
Best Shampoo and Conditioner
Best shampoo and conditioner. Please keep this stocked.
Salon-quality
Great product. Makes my hair soft and looks like I just stepped out of salon.
null
Why pay this when its much cheaper on Walmart.com and its 32 ounces.
Items you may like
Old Spice Swagger 2-in-1 Shampoo and Conditioner, 39.9 fl. oz., $8.84, Was $10.84, $0.22/foz
Instant Savings
SponsoredNow$884current price Now $8.84, Was $10.84$10.84$0.22/foz$2 offEnds Oct 16Old Spice Swagger 2-in-1 Shampoo and Conditioner, 39.9 fl. oz.
4054.6938 out of 5 Stars. 405 reviews4.6938 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAussie Kids Moist Shampoo, Conditioner and Detangler Kit
Members-only priceAussie Kids Moist Shampoo, Conditioner and Detangler Kit
784.6923 out of 5 Stars. 78 reviews4.6923 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNizoral Anti-Dandruff Shampoo with 1% Ketoconazole, Fresh Scent, 19 fl. oz., $29.99, $1.58/oz
$2999current price $29.99$1.58/ozNizoral Anti-Dandruff Shampoo with 1% Ketoconazole, Fresh Scent, 19 fl. oz.
Available for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark SilkiPro 3-in-1 Hair Straightener + Rapid Blow Dryer, $249.98
$24998current price $249.98Shark SilkiPro 3-in-1 Hair Straightener + Rapid Blow Dryer
Available for ShippingShippingNatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit, $19.96
$1996current price $19.96NatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit
363.8611 out of 5 Stars. 36 reviews3.8611 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color, $16.98, $8.49/ea
$1698current price $16.98$8.49/eaOptions from $16.98 – $18.98NIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color
8434.2408 out of 5 Stars. 843 reviews4.2408 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT Satin Pillowcase & Scrunchies Gift Set, 7 pc., $22.98
$2298current price $22.98Options from $22.98 – $29.98NIGHT Satin Pillowcase & Scrunchies Gift Set, 7 pc.
284.25 out of 5 Stars. 28 reviews4.25 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColor Wow Money Masque, 7.5 oz., $36.98, $4.93/oz
$3698current price $36.98$4.93/ozColor Wow Money Masque, 7.5 oz.
Available for ShippingShippingNatureWell Coconut Moisture & Shine Shampoo, 33 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98NatureWell Coconut Moisture & Shine Shampoo, 33 fl. oz.
73 out of 5 Stars. 7 reviews3 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping