Glade PlugIns Scented Oil Refills, Aqua Waves, 9 refills
Shipping

Highlights
- Package contains 9 refills
- Make a splash with our air freshener dispenser with notes of sea salt, island flowers and ocean air
- Decorate the air with 2x more adjustability *vs. previous Glade warmer
- Glade air freshener fragrances are crafted by master perfumers and infused with Essential Oils
- Enjoy up to 60 days of fragrance* with Glade PlugIn Refills *per refill, on low setting
Glade PlugIns Scented Oil, Aqua Waves, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea

Glade PlugIns Scented Oil, Aqua Waves, 1 Warmer + 9 Refills


Members also considered
Glade Automatic Spray Air Freshener Refill, Clean Linen, 4 ct., $18.37, $4.59/ea
Sponsored$1837current price $18.37$4.59/eaGlade Automatic Spray Air Freshener Refill, Clean Linen, 4 ct.
24564.8 out of 5 Stars. 2456 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGlade PlugIns Scented Oil, Cashmere Woods with Sheer Vanilla Embrace, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98From $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Cashmere Woods with Sheer Vanilla Embrace, 1 Warmer + 9 Refills
2274.652 out of 5 Stars. 227 reviews4.652 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Aqua Waves, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Aqua Waves, 1 Warmer + 9 Refills
1904.6789 out of 5 Stars. 190 reviews4.6789 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Clean Linen, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
SponsoredNow$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Clean Linen, 1 Warmer + 9 Refills
2034.7635 out of 5 Stars. 203 reviews4.7635 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Sky & Sea Salt with Coastal Sunshine Citrus, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Sky & Sea Salt with Coastal Sunshine Citrus, 1 Warmer + 9 Refills
2294.607 out of 5 Stars. 229 reviews4.607 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Fall Night Long, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. Each, $7.91
$791current price $7.91From $7.91Glade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Fall Night Long, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. Each
1244.621 out of 5 Stars. 124 reviews4.621 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Vanilla Bean Brulee & Midnight Maple, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. each, $7.91
$791current price $7.91From $7.91Glade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Vanilla Bean Brulee & Midnight Maple, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. each
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Hawaiian Breeze, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Hawaiian Breeze, 1 Warmer + 9 Refills
2024.7327 out of 5 Stars. 202 reviews4.7327 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Plugs Air Freshener Refills, Mediterranean Lavender + Downy April Fresh, 5 refills, $14.98, $3.00/ea
$1498current price $14.98$3.00/eaFebreze Plugs Air Freshener Refills, Mediterranean Lavender + Downy April Fresh, 5 refills
1964.5051 out of 5 Stars. 196 reviews4.5051 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGlade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Warm Apple & Spices, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. each, $7.91
$791current price $7.91From $7.91Glade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Warm Apple & Spices, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. each
154.4 out of 5 Stars. 15 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Golden Pumpkin & Spice, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. Each, $7.91
$791current price $7.91From $7.91Glade PlugIns Scented Oil, Air Freshener, Golden Pumpkin & Spice, 2 Warmers + 6 Refills, 0.67 oz. Each
324.6563 out of 5 Stars. 32 reviews4.6563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener Refills, Bright Citrus, 9 refills, $17.48, $1.94/ea
$1748current price $17.48$1.94/eaAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener Refills, Bright Citrus, 9 refills
974.6701 out of 5 Stars. 97 reviews4.6701 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Ocean Spray & Sea Minerals, 9 Refills, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Ocean Spray & Sea Minerals, 9 Refills
604.4667 out of 5 Stars. 60 reviews4.4667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Fade Defy PLUG Air Freshener, Linen & Sky + Gain Original 1 Warmer + 5 Refills, $18.48
$1848current price $18.48Febreze Fade Defy PLUG Air Freshener, Linen & Sky + Gain Original 1 Warmer + 5 Refills
7874.7052 out of 5 Stars. 787 reviews4.7052 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Plug Air Freshener, Gain Original + Berry & Bramble, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98Febreze Plug Air Freshener, Gain Original + Berry & Bramble, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1094.8073 out of 5 Stars. 109 reviews4.8073 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Glade PlugIns Scented Oil Refills, Aqua Waves, 9 refills
Stock up on these nine-pack refills to help make your home the happy place you want it to be, full of long-lasting fragrance. Glade PlugIns Scented Oil Aqua Waves refills come in a convenient nine-pack, so you can enjoy your favorite fragrance longer. The refills fit Glade PlugIns Scented Oil diffuser (sold separately) and are easy to insert. Each bottle provides up to 60 days of continuous fragrance*, so you’ll have up to 540 days of fragrance thanks to the multi-pack. The fragrance – infused with essential oils – is made without phthalates, parabens or formaldehyde. Create a fresh ocean atmosphere with notes of sea salt, sparkling mandarin, blue lavender, tropical flowers and jasmine. These refills fit our most adjustable warmer ever* (sold separately), that features advanced ceramic heating, optimized airflow, 360° control, and long-lasting consistent fragrance without burning. Simply plug Glade Oil Diffuser in, choose your settings, and enjoy the long-lasting fragrance experience in any room, no matter the size. *per refill, on low setting **vs. previous Glade warmer, on low setting
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 9 Refills |
| Form | Scented Oil |
| Scent | Aqua Waves |
| Allergens/Warnings | CAUTION: EYE IRRITANT. Contains fragrance oils. Avoid contact with eyes. FIRST AID: EYES: Immediately rinse eyes with plenty of water for at least 15 minutes. If irritation persists, get medical attention. IF SWALLOWED: Do NOT induce vomiting. Call a physician or poison control center immediately. Do not use in small confined pet areas without adequate ventilation. KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN AND PETS. |
| Use Instructions | 1.) Rotate warmer's electrical plug, if needed. |
| 2.) Unscrew cap from fragrance bottle and insert into warmer. | |
| 3.) Insert warmer upright into outlet, keep fragrance bottle upright at all times. | |
| 4.) Read Safety and Use instructions included with warmer. Adjust warmer intensity to desired setting. | |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 71 reviews
Smells great!
[This review was collected as part of a promotion.] Love the smell it's very long lasting and will make whatever space you plug it in it. It smells so good for a good amount of time it's affordable and I love it. I love how it will turn off when it runs out
Smells amazing
[This review was collected as part of a promotion.] Smells great, but can be overwhelming in a small room. Make sure to use in a bigger room or keep doors/windows open. Otherwise a great, strong product. It really fills up the room and lasts a while.
Verified Purchase
The Best Smell Ever
Pros: Affordable (when on sale), smells amazing, strong sweet smell (so turn the dial low). Cons: None so far.
Popular products in this category
OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray, $10.98
Sponsored$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98
$998current price $9.98Febreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
8164.8076 out of 5 Stars. 816 reviews4.8076 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Gain Original + Unstopables Fresh, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.08/oz
$998current price $9.98$0.08/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Gain Original + Unstopables Fresh, 4ct., 32.4 oz.
17504.7663 out of 5 Stars. 1750 reviews4.7663 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent, $34.68, $8.67/ea
Sponsored$3468current price $34.68$8.67/eaOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent
23574.8269 out of 5 Stars. 2357 reviews4.8269 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.08/oz
$998current price $9.98$0.08/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
8454.8154 out of 5 Stars. 845 reviews4.8154 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Fall Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.31/oz
$998current price $9.98$0.31/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Fall Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Plug Air Freshener, Twilight Lavender + Linen & Sky, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98Febreze Plug Air Freshener, Twilight Lavender + Linen & Sky, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1314.855 out of 5 Stars. 131 reviews4.855 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Plug Air Freshener, Hawaiian Aloha + Downy April Fresh, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98, $0.69/foz
$1498current price $14.98$0.69/fozFebreze Plug Air Freshener, Hawaiian Aloha + Downy April Fresh, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1064.7642 out of 5 Stars. 106 reviews4.7642 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFebreze PLUG Air Freshener, Baked Cinnamon Apples & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $19.98
$1998current price $19.98Febreze PLUG Air Freshener, Baked Cinnamon Apples & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for ShippingShippingFebreze PLUG Air Freshener, Pumpkin Roll & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $19.98
$1998current price $19.98Febreze PLUG Air Freshener, Pumpkin Roll & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for ShippingShippingFebreze Car Air Freshener Vent Clips, Mixed Scent, 5 ct., $9.48, $1.90/ea
$948current price $9.48$1.90/eaFebreze Car Air Freshener Vent Clips, Mixed Scent, 5 ct.
5574.684 out of 5 Stars. 557 reviews4.684 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60184.0962 out of 5 Stars. 6018 reviews4.0962 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping