Cle De Peau Eye Contour Cream Supreme
Shipping

Highlights
- Includes .05 oz. cream
- Minimizes the visible impact of environmental stress on the skin
- Draws from dermatological techniques to smooth deep-set wrinkles and boost skin resilience
- Comes with a cooling Platinum-Coated Eye Massage Tool designed for gentle pressure application around the sensitive eye area
- Formulated with Retinol ACE to combat the appearance of wrinkles and fine lines
DHC Eye Cream and Eyelash Tonic Set, $37.98

DHC Eye Cream and Eyelash Tonic Set


Members also considered
La Mer The Eye Concentrate, 0.5 oz., $158.98
$15898current price $158.98La Mer The Eye Concentrate, 0.5 oz.
Available for ShippingShippingTatcha The Silk Peony Line-Smoothing Eye Cream, 0.3 oz., $52.44, $174.80/oz
$5244current price $52.44$174.80/ozTatcha The Silk Peony Line-Smoothing Eye Cream, 0.3 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingShark FacialPro Glow At Home Hydro-Powered Facial System
Instant Savings
Members-only price$49 offEnds Oct 03Shark FacialPro Glow At Home Hydro-Powered Facial System
1284.6406 out of 5 Stars. 128 reviews4.6406 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingL'Occitane Immortelle Divine Youth Oil, 1 oz., $84.91, $84.91/oz
$8491current price $84.91$84.91/ozL'Occitane Immortelle Divine Youth Oil, 1 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDr. Dennis Gross DermInfusions Blur + Repair Cream, 1.7 fl. oz., $47.98, $28.22/foz
$4798current price $47.98$28.22/fozDr. Dennis Gross DermInfusions Blur + Repair Cream, 1.7 fl. oz.
Available for ShippingShippingOlay Eyes Ultimate All-In-One Eye Cream, 0.4 fl. oz., 2 pk., $46.49
$4649current price $46.49Olay Eyes Ultimate All-In-One Eye Cream, 0.4 fl. oz., 2 pk.
1054.3429 out of 5 Stars. 105 reviews4.3429 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSisley Black Rose Cream Mask, 2 oz., $116.00, $58.00/oz
$11600current price $116.00$58.00/ozSisley Black Rose Cream Mask, 2 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAVANI Dead Sea Cosmetics Revitalizing Facial Peel, 2 pk., $29.98, $14.99/ea
$2998current price $29.98$14.99/eaAVANI Dead Sea Cosmetics Revitalizing Facial Peel, 2 pk.
113.8182 out of 5 Stars. 11 reviews3.8182 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Experience Luxurious Eye Care
Say goodbye to tired eyes with Cle De Peau's Eye Contour Cream Supreme. This luxurious eye cream is specifically designed to address the unique concerns of the delicate eye area. Infused with a rich and creamy formula, it targets the contours of the eye, where the skin is thinnest and most prone to aging.
Powerful Ingredients for Effective Results
The Eye Contour Cream Supreme is packed with a blend of powerful antioxidants, peptides, and plant extracts. These ingredients work together to help reduce the appearance of fine lines, wrinkles, and dark circles, giving your eyes a youthful and vibrant look.
Multiple Benefits for Your Skin
Not only does this cream reduce puffiness and dark circles, but it also smooths out fine lines and wrinkles. It hydrates and nourishes the skin, brightening and evening out skin tone. Simply pat a small amount under each eye, morning and night, to wake up to brighter, more radiant eyes.
Suitable for All Skin Types
The Eye Contour Cream Supreme is perfect for all skin types, including sensitive skin. Its gentle yet effective formula ensures that everyone can enjoy the benefits of this luxurious eye cream.
Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
- Product Size: 0.05 oz.
- Key Ingredient: Retinol ACE
- Product Use: Combats the appearance of wrinkles and fine lines
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
The best eye cream I’ve ever used.
Other popular items in Facial Treatments
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFresh Black Tea Firming Overnight Mask, 3.3 fl. oz., $73.98, $22.42/foz
$7398current price $73.98$22.42/fozFresh Black Tea Firming Overnight Mask, 3.3 fl. oz.
23 out of 5 Stars. 2 reviews3 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrunk Elephant C-Firma Fresh Day Serum Set, $59.98
$5998current price $59.98Drunk Elephant C-Firma Fresh Day Serum Set
154.4 out of 5 Stars. 15 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRoC Retinol Correxion Line Smoothing Triple Serum Duo, 1 fl. oz., 2 pk., $39.88
$3988current price $39.88RoC Retinol Correxion Line Smoothing Triple Serum Duo, 1 fl. oz., 2 pk.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDr. Dennis Gross Vitamin C Lactic 15% Vitamin C Firm & Bright Serum, 1 fl. oz., $58.98, $58.98/foz
$5898current price $58.98$58.98/fozDr. Dennis Gross Vitamin C Lactic 15% Vitamin C Firm & Bright Serum, 1 fl. oz.
21 out of 5 Stars. 2 reviews1 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKate Somerville DermalQuench Liquid Lift +Retinol Advanced Resurfacing Treatment, 2.5 oz., $82.98, $33.19/oz
$8298current price $82.98$33.19/ozKate Somerville DermalQuench Liquid Lift +Retinol Advanced Resurfacing Treatment, 2.5 oz.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Hydrating Cleanser & Serum Kit, $19.96, $2.38/foz
$1996current price $19.96$2.38/fozNatureWell Hydrating Cleanser & Serum Kit
393.7692 out of 5 Stars. 39 reviews3.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60214.0955 out of 5 Stars. 6021 reviews4.0955 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88254.8367 out of 5 Stars. 8825 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery