PartyAire 18' Reusable PVC Balloon Arch, 28 pc.
Shipping

Highlights
- Inflates in as little as 10 minutes - easy setup for any celebration
- Reusable PVC inflatable garland for birthdays, parties, and events
- L 18’ x W 2’ x H 2’4”
- 5.7 lbs.


Members who viewed this also viewed
Member's Mark Girls Short Sleeve T-Shirt, $1.81, Was $5.98
Now$181current price Now $1.81, Was $5.98$5.98$4.17 offMember's Mark Girls Short Sleeve T-Shirt
1884.8617 out of 5 Stars. 188 reviews4.8617 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLicensed Squirters Bath Bucket Set, 5 pc., $13.91, Was $16.98
Now$1391current price Now $13.91, Was $16.98$16.98$3.07 offLicensed Squirters Bath Bucket Set, 5 pc.
914.8571 out of 5 Stars. 91 reviews4.8571 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZuru Bunch O Balloons 400+ Rapid-Fill Self-Tying Recyclable Water Balloons, 12 Stems, $11.85, Was $13.83
Now$1185current price Now $11.85, Was $13.83$13.83$1.98 offZuru Bunch O Balloons 400+ Rapid-Fill Self-Tying Recyclable Water Balloons, 12 Stems
5704.7088 out of 5 Stars. 570 reviews4.7088 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play, $12.81, Was $14.98
Now$1281current price Now $12.81, Was $14.98$14.98$2.17 offMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play
2394.5314 out of 5 Stars. 239 reviews4.5314 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits, $4.81, Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1814.8564 out of 5 Stars. 181 reviews4.8564 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingIntex Ultra XTR Rectangular Pool Set, L 32' x W 16' x H 52"
Members-only priceIntex Ultra XTR Rectangular Pool Set, L 32' x W 16' x H 52"
1174.1624 out of 5 Stars. 117 reviews4.1624 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Reusable and Durable Design
Crafted from high-quality PVC, these inflatable balloons are designed for repeated use, making them an eco-friendly choice for your celebrations. Their durable construction ensures they maintain their vibrant appearance, party after party.
Complete Balloon Garland Set
This set includes 28 balloons, with 7 balloons per garland and 4 garlands in total. Each balloon is individually packed for your convenience, ensuring easy organization and setup for any event.
Versatile Decoration for Any Occasion
Perfect for birthdays, weddings, and other celebrations, these balloon garlands add a vibrant and eye-catching touch to your decor. Their versatile design makes them suitable for a wide range of themes and events.
Effortless Setup and Reuse
Inflating and arranging these balloons is simple, allowing you to create stunning garlands with ease. An elastic band is included for hassle-free setup, and their reusable nature ensures endless party fun without waste.
Specifications
Assembled Dimensions: L 18’ x W 2’ x H 2’4”
Weight: 5.7 lbs
Recommended Age Range: Ages 6 years+
Included: 4 sets of 7 linked balloons, elastics, repair patch, instruction manual
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 52 reviews
Verified Purchase
Great Buy
These are a hit! I didn't end up using the elastic bands that it came with because in my opinion, they weren't very stretchy and it was hard to get them around even one of the smaller balls.
GREAT PRODUCT WORTH EVERY PENNY
These are a must-have for your next event. I saw the photo of the size for reference, but I know things appear bigger in photos than when they actually show up. These are amazing blow up in about 5-8 minutes if you're using an electric pump and are plenty big enough to cover large spaces. Quick, Easy, and made my decorating for my event simple. The only thing is these are (BEACH BALL) type material, so there is a seam on the balls, but if you situate them, you can barely see the seams, and I just added extra ballons I bough to fill in.
🎉 A Party Essential We Keep Reusing! 🎈
I bought this for my son’s birthday party and absolutely loved it! I’ve used it at his daycare, at home, and even in our backyard. It’s incredibly practical and reusable. The best part? It completely ended my constant need to buy and throw away balloons. Such a fun and convenient solution for celebrations! 🤍
Other popular items in Valentine's Day
Member's Mark Women's Everyday Tank Top, $4.81
$481current price $4.81Member's Mark Women's Everyday Tank Top
103.5 out of 5 Stars. 10 reviews3.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingReebok Women's 8-Pack Cushion Low-Cut Sock, $10.98
$1098current price $10.98Reebok Women's 8-Pack Cushion Low-Cut Sock
7194.6996 out of 5 Stars. 719 reviews4.6996 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRoblox Email Delivery Gift Card + Exclusive Virtual Item, Various Amounts, $89.92
$8992current price $89.92More options from $22.48Roblox Email Delivery Gift Card + Exclusive Virtual Item, Various Amounts
5373.9255 out of 5 Stars. 537 reviews3.9255 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRoblox Gift Card, Various Amounts, $22.48
$2248current price $22.48Options from $22.48 – $89.92Roblox Gift Card, Various Amounts
2223.6982 out of 5 Stars. 222 reviews3.6982 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVeuve Clicquot Brut Yellow Label Champagne Wine, 750 ml, $74.99, $2.96/foz
$7499current price $74.99$2.96/fozVeuve Clicquot Brut Yellow Label Champagne Wine, 750 ml
764.8947 out of 5 Stars. 76 reviews4.8947 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOh, the Places You'll Go!, Hardcover, $8.64
$864current price $8.64Oh, the Places You'll Go!, Hardcover
244.9583 out of 5 Stars. 24 reviews4.9583 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDisney $150 Gift Card Multi-Pack, 3 x $50
Members-only priceDisney $150 Gift Card Multi-Pack, 3 x $50
6474.847 out of 5 Stars. 647 reviews4.847 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLarge Cantaloupe, 1 ct., $2.97
$297current price $2.97Large Cantaloupe, 1 ct.
93644.0122 out of 5 Stars. 9364 reviews4.0122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.), $15.87, $1.51/oz
$1587current price $15.87$1.51/ozHormel Black Label Fully Cooked Bacon (10.5 oz., 72 ct.)
110194.7306 out of 5 Stars. 11019 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs., $16.97, $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
22994.6625 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6625 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery